Соціологи назвали лідерів двох мажоритарних округів у Львові

Серед партій найбільший рейтинг у Львові мають «Голос» та «Європейська солідарність»

Лідерами на львівських округах виявились кандидати, які вперше балотуються до ВРУ

Соціологічна агенція «Фама» оприлюднила рейтинги кандидатів у двох львівських мажоритарних округах. Згідно з опублікованими 15 липня даними, в окрузі №117 лідером є Ярослав Рущишин («Голос»), а в окрузі №118 – Галина Васильченко («Голос»). Серед партій найбільший рейтинг у цих округах мають «Голос», «Європейська солідарність» та «Слуга народу».

Так, в окрузі №117, який охоплює Галицький, Франківський та частину Шевченківського районів Львова, за даними «Фами», найбільший рейтинг має Ярослав Рущишин, за якого готові проголосувати 28,9% респондентів (з тих, які підуть на вибори і вже визначилися за кого голосувати). На другому місці із 18,8% йде народна депутатка Оксана Юринець, яка у 2014 році перемогла на цьому ж окрузі. На третьому – Тарас Стецьків, за якого готові проголосувати 13,7%. Цікаво, що цьому окрузі доволі велика кількість опитаних, які досі вагаються між кількома кандидатами – 16,5%.

Голоси за кандидатів розраховані без врахування тих, хто не зміг відповісти на питання, та тих, хто вагається між кількома кандидатами. Однак для порівняння ці дві категорії також відображені на графіці

Серед партій лідером в цьому окрузі є «Голос» (29,6%), із невеликим відставанням від якого йде «Європейська солідарність» (24,5%). На третій позиції – партія «Слуга народу» із 14,5%. Інші партії мають в цьому окрузі менше 10% прихильників: «Громадянська позиція» (6,6%), «Самопоміч» (6,6%), «Сила і честь» (4,2%), «Свобода» (3,1%), «Батьківщина» (2,3%).

В окрузі №118 (частина Личаківського, частина Шевченківського районів міста Львова та Пустомитівський район), за даними соціологів, є двоє лідерів, різниця між якими складає всього 1%. Це підприємиця Галина Васильченко («Голос»), за яку готові проголосувати 31,1% респондентів, та обраний у 2014 році в цьому окрузі народний депутат Богдан Дубневич, який має рейтинг у 30,1%. Третім у рейтингу йде кандидат від «Самопомочі» Тарас Кльофа.

Голоси за кандидатів розраховані без врахування тих, хто не зміг відповісти на питання, та тих, хто вагається між кількома кандидатами. Однак для порівняння ці дві категорії також відображені на графіці

Водночас майже третина виборців (30,8%) з цього округу не змогли відповісти на питання, за кого голосуватимуть. Також тут багато респондентів, які заявили, що не голосуватимуть ні за кого або зіпсують бюлетень – 7,7%.

Ситуація із партіями тут схожа до округу №117: лідирує партія «Голос» (39,4%), за нею йдуть «Європейська солідарність» (23,4%) та «Слуга народу» (10,6%). Ще дві партії у цьому окрузі мають більше 5%, це «Самопоміч» (9,5%) та «Батьківщина» (5%).

Додамо, позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться найближчої неділі, 21 липня. У 12 мажоритарних округах Львівської області балотується рекордна кількість кандидатів – 169. Детальніше про цих кандидатів та результати виборів на Львівщині у 2012 та 2014 роках можна прочитати у спецпроекті ZAXID.NET.

P. S. У кожному окрузі опитано по 600 респондентів. Дослідження в окрузі №117 проводилося із 29 червня по 3 липня 2019 року, в окрузі №118 – з 5 по 7 липня 2019 року. Для показників, близьких до 50%, похибка не перевищує 4%; для показників, близьких до 1% – 0,8%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук