Спалахи АЧС призвели до різкого збільшення імпорту нідерландської та бразильської свинини

Торік в Україні було зафіксовано 163 випадки АЧС

Одним з негативним наслідків поширення в Україні африканської чуми свиней (АЧС) є аномальне нарощення імпорту нідерландської та бразильської свинини. Про це повідомив народний депутат Сергій Тригубенко у Facebook.

«З початку року ми збільшили показники імпорту вже вдев'ятеро (порівняно з даними минулого року). Звичайно, що така тенденція позначається на ціні сала для українців», – пояснив Тригубенко і додав, що все це відбувається на тлі відсутності в державі (понад рік) профільного міністра — агрополітики.

«Спитати з кого ані за збитки, ані за плани по ліквідації АЧС — немає», – зазначив він.

Тригубенко зазначив, що зупинити поширення африканської чуми свиней (АЧС) не в силах чимало країн світу. При цьому, кожна держава вдається до своїх методів боротьби із захворюванням. Україна наразі перебуває в переліку країн, що поки не в змозі запобігти поширенню хвороби.

«Чи не щотижня фіксують по декілька нових спалахів, а на мапі нашої країни не залишилося вже жодного регіону, який би хвороба оминула. За підрахунками фахівців, АЧС завадила Україні заробити додаткові 12 млн доларів на експорті свинини. А прямі збитки від хвороби перевищують 1 млрд грн», — написав він.

Як раніше повідомляв «Укрінформ», імпорт м’яса в Україну за січень-березень 2018 року виявився найбільшим за останні п’ять років, по свинині – за чотири роки. Збільшення імпорту стало наслідком значного подорожчання українського м’яса на внутрішньому ринку.

До квітня в країні було зафіксовано 48 випадків хвороби. Зазначається, що порівняно з минулим роком ситуація не покращилася (впродовж 2017 року було зафіксовано 163 випадки АЧС).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук