Спостерігачі ОПОРИ не помітили суттєвих порушень на місцевих виборах

Явка виборців у 201 об’єднаній громаді склала 48,2% від загальної кількості

Незначні порушення зафіксували на 13,6% ДВК

Спостерігачі громадської мережі ОПОРА не зафіксували суттєвих порушень на місцевих виборах в Україні, що відбулися 29 жовтня. Про це йдеться на сайті організації.

«В цілому спостерігачі ОПОРИ відзначають, що безпосередньо ними не було зафіксовано суттєвих порушень, які можуть вплинути на результати виборів на дільницях», - зазначається в повідомленні.

Водночас, спостерігачі звітують про незначні порушення - на 13,6% ДВК, а також кажуть, що з боку дільничних виборчих комісій їм була забезпечені безперешкодні умови для спостереження за усіма виборчими процедурами. «На завершальному етапі процесу голосування динаміка виборчих порушень зберігається», - наголошують в ОПОРІ.

За даними організації, на момент закінчення голосування основною проблемою залишається видача виборцям бюлетенів без пред’явлення паспорта – незважаючи на те, що кількість таких випадків зменшилася, порівняно з першою половиною дня і склала 3,3% (дані отримані з репрезентативної кількості виборчих дільниць).

Також повідомляється, що станом на 20:00 спостерігачі ОПОРИ виявили випадки порушення таємниці голосування на 0,8% виборчих дільниць і надалі фіксують в різних областях факти помилок та неточностей у виборчих бюлетенях, які в основному є результатом безвідповідального ставлення ДВК до виконання своїх обов’язків.

Активісти ОПОРИ додають, що виборчі комісії правильно реагують на випадки присутності сторонніх осіб на дільницях, які виявлені спостерігачами на ДВК у Вінницькій, Рівненській, Луганській областях. «Посадовці та народні депутати, які найчастіше фігурують в таких інцидентах, зловживають своїм статусом та повноваженнями, вчиняючи неправомірні дії і провокуючи комісії до ігнорування вчинених ними порушень виборчого законодавства», - зазначається в повідомленні.

За даними спостерігачів, станом на 20:00 неділі, 29 жовтня, явка виборців у 201 об’єднаній громаді, де відбуваються перші місцеві вибори, склала 48,2% від загальної кількості виборців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук