США допоможуть створити службу для таємної антикорупційної перевірки прокурорів

При Генпрокуратурі за сприяння США буде створена нова служба, яка таємно перевірятиме прокурорів на причетність до корупції, заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

Він нагадав, що наразі при ГПУ вже існує одна служба перевірки діяльності прокурорів, яку очолює Петро Шкутяк.

«Другий напрямок – це створення разом з американськими колегами спеціального підрозділу IG – генеральна інспекція, яка зараз буквально відбирається на конкурсі, на посаду керівника подано аж 99 заявок охочих. Ця служба буде уповноважена перевіряти сигнали про корупцію або зловживання будь-якого працівника прокуратури у таємному режимі і не підпорядковується нікому, крім генерального прокурора», – сказав Луценко на прес-конференції в понеділок, 19 вересня, передає «Українська правда».

За словами генпрокурора, ця інспекція стане «караючим мечем» для очищення системи.

«Впевнений, що обидві ці структури дадуть результат з очищення сотень прокурорів з сьогоднішньої 15-тисячної прокуратури України», – додав він.

Нагадаємо, 25 липня на сайті Генпрокуратури з’явилися анкети доброчесності, які мають заповнити прокурори. В той же час неправдиво вказана інформація в декларації доброчесності прокурорів буде приводом для притягнення їх до дисциплінарної відповідальності або звільнення з посад або з органів прокуратури загалом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук