США мають намір створити космічні військові сили до 2020 року

СвітАндрій Стець, 9 серпня 20182280
США мають намір створити космічні військові сили до 2020 року
фото Associated Press
Віце-президент Майк Пенс

Віце-президент Майк Пенс оголосив про те, що США планують до 2020 року створити нові космічні військові сили. За його словами, вони стануть шостим родом американських військ, повідомляє The Associated Press.

За словами Пенса, такий новий рід військ є необхідним для забезпечення американського панування в космосі. Він згадав також посилення конкуренції на світовій арені і загрози США з боку Китаю та Росії.

«Звіт, який сьогодні опублікує Міністерство оборони, являє собою важливий крок на шляху до створення Космічних військ в якості шостої гілки наших Збройних сил. Він визначає чотири дії, які ми зробимо для розвитку наших космічних можливостей», - сказав Пенс.

«Космос, який колись був миролюбним і безконкурентним, зараз багатолюдний і змагальний», - зазначив він.

Пентагон незабаром оприлюднить деталі першого етапу реалізації плану зі створення космічних сил.

При цьому «Голос Америки» повідомляє, що деякі представники військового відомства зустріли план створення окремого підрозділу збройних сил вкрай негативно, наполягаючи, що це спричинить за собою зайві бюрократичні складності. Крім того, це може призвести до помітної реорганізації збройних сил і позбавити Військово-повітряні сили частини обов'язків.

Зазначимо, що 18 червня президент США Дональд Трамп доручив Пентагону почати створення космічних військ. За його словами, космічна програма США загрузла в політиці. Він також пообіцяв повернути Сполучені Штати на Місяць і досягти Марсу.

Виступаючи на космодромі на мисі Канавера, президент США заявив, що нові війська будуть окремим, рівнозначним видом в складі збройних сил. Трамп також підписав директиву щодо зменшення сміття на навколоземній орбіті і створення безпечного середовища в космосі. Для створення нового роду військ необхідно ще отримати згоду Конгресу США.

Створення нового роду військ вимагатиме значних ресурсів. Однак потреба у ньому стає більш нагальною через розвиток Росією та Китаєм зброї проти штучних супутників. Через зростання ролі космічних апаратів у США і хочуть створити сили, які зокрема опікуватимуться захистом супутників.

Цікаво, що у США в кінці «Холодної війни»діяла Стратегічна оборонна ініцатива (SDI), відома як «зоряні війни». Її метою було створення систем протиракетної оборони з елементами, які би базувалися у космосі. Програму пригальмували та перейменували у 1990-х роках, проте за адміністрації Джорджа Буша-молодшого їй дали нове дихання. Наразі вона працює як Агентство з захисту від ракет (MDA) та опікується обороною від балістичної зброї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук