США прокоментували інформацію про офшори Порошенка

У Білому домі вважають передчасним робити висновки з даних про ймовірну участь українського президента Петра Порошенка в офшорних схемах, що містяться в «панамських документах».

Про це заявив представник Білого дому Джош Ернест, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я не можу коментувати жодні конкретні звинувачення, викладені в цих документах, враховуючи великий обсяг інформації. Я думаю, не варто робити поспішних висновків», – сказав він.

«Правда також і те, що президент Порошенко продемонстрував прихильність впровадженню в Україні низки реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією», – наголосив Ернест.

В той же час він відмовився прокоментувати викладені в «панамських документах» дані про ймовірні фінансові махінації, в тому числі що стосуються Росії, і закликав до прозорості у світовій фінансовій системі.

«Можу сказати, що США активно виступають за підвищення прозорості міжнародної фінансової системи і працюють в сфері боротьби проти незаконних фінансових транзакцій і корупції», – додав він.

Як відомо, в опублікованих у неділю, 3 квітня, документах панамської юридичної фірми Mossack Fonseca міститься інформація про причетність низки світових лідерів до ухилення від сплати податків, відмивання грошей та інших махінацій з використанням офшорних схем. У документах фігурує, в тому числі, Порошенко.

Основні претензії журналістів до Порошенка - те, що він не вказав у декларації володіння акціями компанії на $1 тис., що він поки не завершив передачу сліпому трасту і що він нібито мав намір ухилитися від сплати податків в Україні при продажу корпорації.

Петро Порошенко заявив, що більше не керує своїм бізнесом, оскільки передав його консалтинговим та юридичним компаніям. Він заявив, що серйозно ставиться до декларування доходів і доручив юристам дати вичерпні пояснення для української та міжнародної преси.

Раніше про відмову розслідувати цей скандал заявили в Національному антикорупційному бюро, наголосивши, що розслідування справи проти чинного президента не входить до їхніх повноважень.

У Генеральній прокуратурі України заявили, що попередньо вивчили матеріали розслідування, однак не побачили в них ознак правопорушення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук