США звинуватили Росію у випробуванні зброї в космосі

СвітАндрій Стець, 23 липня0

Космічне командування США заявило, що має свідчення того, що Росія провела випробування космічної протисупутникової ракети. Про це повідомляє «Голос Америки».

Як йдеться в повідомленні командування від 15 липня, Росія «провела неруйнівний тест космічної протисупутникової зброї». Російський супутник-інспектор Cosmos 2543 запустив інший об’єкт у космосі поряд з іншим російським супутником.

Як розповіли у відомстві, Росія вже проводила подібні дії заявивши, що вони не відповідають заявленій Росією місії в космосі. У командуванні кажуть, що мають докази того, що це саме випробування протисупутникової зброї відбулося у 2017 році РФ також запустила апарат, який використала не за тим призначенням, яке було заявлене офіційно.

«Російська супутникова система використана для проведення цього орбітального випробування зброї – це та сама система, стосовно якої ми висловлювали своє занепокоєння раніше цього року, коли Росія провела маневри поблизу американського урядового супутника», – заявив очільник оперативної діяльності Космічних сил США генерал Джон Реймонд.

«Це ще одне свідчення того, що Росія продовжує спроби розробки та тестування космічних систем, відповідно до опублікованої Кремлем доктрини застосування зброї, яка б наражала на ризик активи США та союзників у космосі», – додав він.

Віце-маршал авіації Великої Британії Харві Сміт також звинуватив Москву у випробуванні космічної зброї. За його словами, такі дії Росії можуть поставити під загрозу мирне використання космосу, бо через уламки існує небезпека для систем, від яких залежить увесь світ.

За інформацією ВВС США, в результаті події були виявлені 65 уламків, але причиною вибуху не було зіткнення з іншим об'єктом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук