Стадіон, так стадіон
Занедбаний львівський стадіон «Торпедо» планують перетворити на легкоатлетичну базу
1Львівський стадіон «Торпедо», що на вул. Золотій, планують зробити сучасною базою для тренувань з легкої атлетики. Занедбану територію стадіону, яка більше 50 років не використовувалася за призначенням, реконструюють і повернуть їй спортивну функцію.
Для реалізації грандіозних планів необхідна згода власника стадіону – банку «Львів», з яким міська влада уже більше року веде переговори щодо майбутнього використання стадіону. Спочатку йшлося про викуп стадіону, тепер мерія сподівається, що банк погодиться на приватно-публічне партнерство.
***
Стадіон «Торпедо» збудували ще у 30-х роках минулого століття, він вважався одним з найбільших у тогочасному Львові. На стадіоні тренувались учасники єврейського спортивного клубу «Гасмонея», зокрема і однойменна футбольна команда, що брала участь у чемпіонаті Польщі. Після другої світової війни «Гасмонея» розпалась, а стадіон припинив існування. А в 2000-х тут почав діяти ринок електротехнічних товарів. У 2007 році Львівська міськрада виділила під ринок земельну ділянку на перетині вул. Хмельницького та вул. Кукурудзяної, де він працює досі, а стадіон звільнили від торгових наметів та павільйонів.
«Потім з’ясувалося, що в 2008 році на споруди стадіону у якийсь незрозумілий спосіб було оформлене право власності. Йдеться про невеличкі павільйони, душову, туалет та навіть огорожу, ворота та футбольне поле. Фактично громаду Львова обманули», – розповів ZAXID.NET заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач.
Потім споруди стадіону кілька разів переходили в різні руки, а останній власник ТзОВ «Досугбудінвест» розрахувався ними за кредит у банку «Львів». Тепер власником споруд стадіону є банк, однак земля під ними досі належить місту.
Нинішній вигляд стадіону «Торпедо» (фото photo-lviv.in.ua)
Уже більш року міська влада веде перемовини із банком «Львів» щодо подальшої долі стадіону «Торпедо». Міська рада провела оцінку споруд стадіону, яка показала, що їхня вартість становить 5,1 млн грн і навіть передбачила ці кошти у бюджеті розвитку на 2020 рік. Натомість банк провів свою оцінку і заявив, що готовий продати споруди стадіону за 7,5 млн грн.
Зараз у мерії кажуть, що більше сподіваються на те, що банк погодиться на приватно-публічне партнерство і спільно з містом відновить спортивну інфраструктуру. Тоді 5 млн грн можна було б скерувати на реконструкцію стадіону.
«Позиція міської ради однозначна: ми вважаємо що там лише може бути лише стадіон. Нічого іншого там бути не може. Є зараз ініціативи від банку і окремих депутатів, щоб місто викупило ці будівлі. Виходить, що ми маємо викупити те, що колись було вкрадене у громади міста. Це не зовсім правильно, – вважає Любомир Зубач. – Ми вважаємо, що було би набагато ефективніше, щоб банк пішов назустріч і ми б змогли там реалізувати публічно-приватний проект і спільно зробити стадіон. З цього приводу ведуться переговори, міська рада працює над тим, щоб зробити проектні пропозиції, як цей стадіон має виглядати».
Наразі перемовини міської ради з банком «Львів» не дають позитивних результатів. Позицію банку активно відстоює депутат міської ради від БПП «Солідарність» Сергій Івах, який вважає, що міська рада повинна погодитись на пропозицію банку і якнайшвидше розпочати викуп стадіону за 7,5 млн грн.
«Єдина перешкода – небажання підписати з банком угоду про купівлю стадіону. Для того, щоб здійснити підписання такої угоди, депутатський корпус проголосував ухвалу, де зазначено «викупити споруди стадіону за експертною оцінкою, яку проводить банк». Банк провів таку експертну оцінку і заявив, що вартість споруд складає 8,3 млн грн, але банк готовий віддати цей об’єкт за 7,5 млн грн. Однак я так розумію, що така вартість не підійшла і наша міська «Агенція ресурсів» провела свою оцінку, яка вона складає 5,1 млн грн. Станом на сьогодні вийшло так, що у банка своя оцінка, у нас своя, і нічого не зрушується з місця», – коментує свою позицію депутат у розмові із ZAXID.NET.
Сергій Івах вважає, що міська рада повинна попросити у банку зменшити суму викупу стадіону, однак якщо банк не погодиться – заплатити йому 7,5 млн грн.
«Якщо сьогодні навіть є 5,1 млн грн, то потрібно в банк звернутись і задекларувати позицію. Можливо, банк би переглянув свою пропозицію. Тим більше, що в нас є 1 млн грн на ПКД і це вже 6,1 млн грн, які ми можемо запропонувати. Залучайте мене, проводьте публічну зустріч, давайте просити банк, щоб він це робив», – наголошує депутат.
Що планують зробити на стадіоні «Торпедо»?
У планах міської ради – облаштувати на стадіоні «Торпедо» базу для тренувань з легкої атлетики. Саме під таку функцію стадіону зараз розробляється проектна документація.
Попередні візуалізації стадіону «Торпедо» після реконструкції
«У нас закладено 1 млн грн на проектні роботи. Ми напрацьовуємо вигляд стадіону, працюємо над проектно-кошторисною документацією. Хочемо зробити цей стадіон для легкої атлетики, а всередині футбольне поле. Передбачимо, звичайно, роздягалки та іншу необхідну інфраструктуру», – розповів ZAXID.NET начальник управління молоді та спорту ЛМР Антон Нікулін.
Зазначимо також, що упродовж останніх років на занедбаному стадіоні «Торпедо» останніми роками тренуються діти футбольних клубів «Вікторія» та «Покрова».