Страховим компаніям варто подбати про виплати клієнтам, - експерт
Через фінансову кризу банки перестали кредитувати населення, і більшість страхових компаній залишилась без прибутку, оскільки раніше люди часто страхували те, що брали в кредит. Щоб отримувати прибуток тепер, страховим компаніям доведеться попрацювати над собою – не лише зайнятися пошуком альтернативних способів залучення клієнтів, а й покращити обслуговування клієнтів, - прокоментував ситуацію на ринку страхування 3 лютого кандидат економічних наук, доцента кафедри фінансів УБС НБУ Георгій Козоріз.
Г.Козоріз зазначив ZAXID.NET : «У розвинутих країнах клієнти страхових компаній не чекають страхових виплат стільки часу, скільки це прийнято в Україні. Також нормою є забезпечення клієнта в страховому випадку тимчасовим авто чи помешканням – у залежності від страхового випадку. У нас в найкращому випадку відшкодують розмір збитків, з максимальним розтягненням та роздрібненням платежів, і то, для цього клієнту треба самому отримати багато всіляких довідок».
Експерт зазначив, що страхові компанії, які займаються ризиковим страхуванням, навряд чи переорієнтуються на інші види страхування. «Навряд чи відбудеться переорієнтація українських компаній на найменш ризикове страхування життя, адже в Україні дуже низький середній рівень доходу на душу населення. Страхування життя, попри досить вигідну накопичувальну програму, можуть дозволити собі лише люди із високим та стабільним доходом».
Водночас, як прокоментував професор Університету банківської справи НБУ Ярослав Грудзевич, «криза фактично не зачепила страхувальників життя».
«Страхувальники життя представлені в Україні фактично трьома компаніями: «Аліко», «Граве Україна» та «ТАС». У цих компаній зовсім інші вимоги щодо ліквідності, і навіть якщо всі клієнти одночасно звернуться за страховими виплатами, то компанії будуть здатні їх задовольнити, при цьому не ставши банкрутом», - зазначив він.
Експерт додав: «У компаній, що займаються страхуванням життя, впали показники прибутковості, але все одно вони значно менше відчули кризу, аніж компанії, які займаються ризиковним страхуванням. Фінансова криза власне збільшила кількість виникнення ризиків, але в страхувальників життя ризики не змінилися – кількості ДТП, у яких клієнти отримували травми не збільшилась так само, як і кількість смертельних випадків. Чого не скажеш про ризики ризикового страхування – компанія, яка страхувала кредитні ризики, страхувала товар, який збанкрутіла фірма чи приватна особа взяла у кредит відповідно зазнала фінансових втрат».