Створення СП з «Газпромом» є згубним проектом для України, – експерт

Економіка2 грудня 20101830

Створення «Нафтогазом» та «Газпромом» спільного СП – це гірше, ніж Харківські угоди. Про це заявив експерт з енергетичних питань, члена політради «Нашої України» Богдан Соколовський.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі «Нашої України».

«Ситуація, коли іноземна компанія допущена до освоєння національних природних ресурсів України, неприпустима», - переконаний експерт.

Він нагадав, що попередні Президенти і уряди не допускали іноземців в освоєння стратегічних природних запасів, які за Конституцією належать народу, а не окремим навіть дуже високопосадовим тимчасовим можновладцям: «Таке практикують, як правило, маріонеткові уряди, наприклад в Африці. Але не в цивілізованій Європі».

Соколовський переконаний, що для російської сторони це вигідні проекти, а для України – згубні.

«Для українського народу їх наслідки будуть набагато гірші, ніж сумнозвісні газові контракти від 19 січня 2009 року разом з харківськими угодами і проблемами «РосУкрЕнерго»», - наголосив експерт.

За його словами, в результаті створення таких СП енергетична, а відтак, національна безпека нашої держави послабиться на користь Росії.

«Москва вже тепер домінує над процесом навіть за формальними ознаками. Це видно хоча б по тому, що 1 грудня цього року з офіційним представником України – міністром палива і енергетики переговори щодо СП вів не російський міністр, а керівник компанії, який не має державного статусу. Вочевидь, що таким чином Москва принижує міністра суверенної держави, з одного боку, а з іншого – уникає державної відповідальності за майбутні наслідки», - констатує «нашоукраїнець».

Соколовський вважає, що для видобутку в Україні шахтного метану і для освоєння структури Палласа на українському шельфі Чорного моря ніяких СП з іноземцями не треба.

«Наша видобувна галузь, в разі її грамотного реформування і використання національного наукового та виробничого потенціалу, спроможна реалізувати такі проекти самостійно із залученням на прийнятних умовах дешевих кредитів і новітніх технологій. Але влада, замість того, щоб цим займатися, пішла іншим шляхом – роздавати народні багатства», - відзначив Соколовський.

Відтак, на переконання експерта, влада в Україні показала свою безвідповідальність перед українським народом і неспроможність виконувати свої функції.

НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» створять два СП із видобутку з вугільних пластів на території України й з розробки родовища площі Паласу. Така домовленість була досягнута на зустрічі голови «Газпрому» Олексія Міллера і міністра палива та енергетики України Юрія Бойка 1 грудня в Москві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук