Суд дозволив не зносити частину скандального хмарочоса у Львові

ДАБІ вимагала знести два незаконні поверхи 17-поверхового будинку

Скандальну 17-поверхівку на вул. Лукаша добре видно на панорамі міста

Львівський окружний адміністративний суд дозволив не зносити два нелегальних поверхи скандальної багатоповерхівки на вул. Лукаша, 1 у Львові та скасував приписи обласної ДАБІ про призупинення будівництва. Про це інформує антикорупційний сайт «Наші гроші. Львів».

Йдеться про 17-поверхову будівлю розташовану в межах історичного ареалу Львова біля студентського містечка «Львівської політехніки». Вперше про конфлікт між мешканцями та забудовником медіа написали ще у 2011 році. Тоді в міській раді стверджували, що будівництво є абсолютно незаконним, а власник отримував дозвіл лише на спорудження особняка.

Проте згодом виявилось, що ще у 2006 році виконавчий комітет Львівської міськради погодив будівництво тут 15-поверхового житлового будинку з торговими приміщеннями та стоянкою для автомобілів. Дозвіл на проектування отримала непублічна львівська бізнесменка Віра Вольф. Як повідомляють «Наші гроші. Львів», їй належить низка туристичних, торгівельних та будівельних компаній у Львові, зокрема, туристична агенція «Планета-Експрес», ресторан «Деліс» у Стрийському парку, ПП «Компанія Будінвестмент», також вона є співзасновницею ПП «Дембуд-Холдинг».

Знесення двох поверхів хмарочоса ДАБІ вимагає з 2015 року (фото ЛУН)

Рішення щодо будівництва 15-поверхівки підписав секретар ради Зіновій Сірик, який на той час був в.о. міського голови Львова. Позитивний експертний висновок «щодо міцності, надійності довговічності, експлуатаційної безпеки» надала й філія державного підприємства «Укрдержбудекспертиза». Відтак у 2008 році Віра Вольф отримала перший дозвіл від ДАБІ у Львівській області на будівництво. У 2011 році проект відкоригували, а через рік обласна ДАБІ видала повторний дозвіл.

Тоді ж мешканці району публічно виступили проти майбутньої багатоповерхівки. А у 2015 році обласна ДАБІ почала вимагати знести два зайві поверхи, оскільки замість погоджених 15 поверхів тут побудували 17.

Наразі будівля на вул. Лукаша є недобудованою (фото ЛУН)

Ця справа перебуває в судах вже п’ять років. В першій інстанції справу розглядають вдруге, оскільки Верховий суд направив її на новий розгляд. І тепер Львівський окружний адміністративний суд скасував приписи ДАБІ щодо зупинення будівельних робіт та знесення 16 і 17 поверхів.

Суддя Ростислав Кузан заявив, що твердження інспекторів ДАБІ про невідповідність проектної документації законодавству та вихідним даним безпідставне, оскільки вони самі ж погодили її перед наданням дозвільних документів.

Крім того, на переконання суду, забудовник не порушив поверховості будівлі, звівши замість 15 поверхів 17 – ці два поверхи начебто були передбачені під технічний поверх та котельню. Технічний поверх під час визначення поверховості не рахують, а котельня може бути прибудована тільки над ним. При цьому жодних обмежень щодо площі чи висоти самого технічного поверху немає, ці показники визначають індивідуально.

Також, на думку судді, висота 57 метрів цієї будівлі не суперечить законодавству. На момент видачі дозвільних документів, архітектурно-планувальне завдання не встановило обмежень щодо висотності, лише − щодо поверховості будинку. А умовна висота 46,5 метрів, вказана в експертному звіті, не враховувала висоти останнього поверху, технічного поверху та приміщення дахової котельні.

Наразі багатоповерхівка на вул. Лукаша, 1 є недобудованою, а рішення Львівського окружного адміністративного суду можна оскаржити. Апеляцію можна подати протягом 30 днів з дня проголошення рішення суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук