Суд Лондона визнав виключне право України на апеляцію щодо «боргу Януковича»

Суд Лондона визнав виключне право України на апеляцію щодо «боргу Януковича»
фото DT.ua
Суд Лондона призупинив виконання рішення про виплату Росії боргу в $3 млрд до завершення розгляду апеляції України

Високий суд Англії визнав виключне право України на розгляд Апеляційним судом Англії скарги на своє останнє рішення у справі так званого «боргу Януковича». Про це в середу, 26 липня, повідомили у прес-службі Міністерства фінансів України.

Відомство надає оновлену інформацію про судовий процес, що триває у англійському Суді, щодо єврооблігацій на суму $3 млрд, випущених Україною у грудні 2013 року. «Високий суд прийняв рішення на користь позиції України щодо повного зупинення виконання рішення, винесеного у порядку спрощеного провадження, до завершення розгляду апеляційної скарги України», - йдеться у повідомленні.

«Важливим також є те, що на цьому засіданні англійський Суд підтвердив, всупереч спробам Росії встановити обтяжливі умови для здійснення прав України на апеляцію, що Україні було надано безумовний дозвіл на оскарження рішення до Апеляційного суду. Дійсно, у своєму останньому Рішенні cуддя Блер визнав, що це є саме тим випадком, коли виконано порогові умови для надання дозволу на апеляцію, а саме – апеляція має реальні шанси на успіх», - зазначили у міністерстві.

Нагадаємо, Високий суд Лондона 29 березня постановив розглянути в прискореному порядку позов Росії до України щодо боргу в $3 млрд. Українська сторона вимагала повного процесу і переконувала, що пришвидшене судове рішення щодо російського позову до України було б невідповідним.

Україна подала свої документи щодо апеляційного оскарження до англійського Апеляційного суду. Апеляція буде розглядатись англійським Апеляційним судом у січні 2018 року.

Як відомо, у грудні 2013 року тодішній президент України Янукович домовився з президентом РФ Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму $3 млрд була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її й викупила Росія.

Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії, яка не погодилася на умови. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом Української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах. У грудні 2015 року прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Київ запроваджує мораторій на виплату боргу перед Росією на $3 млрд, який узяв Янукович за два місяці до втечі.

Зазначимо, що в лютому 2016 року Росія подала позов проти України в Високий суд Лондона по стягненню боргу, а в травні Україна подала документи щодо свого захисту в рамках цього судового процесу. У березні Високий суд Лондона зобов'язав Україну погасити єврооблігації на 3 млрд доларів і сплатити відсотки. У червні Україна подала апеляцію на рішення у справі щодо $3 млрд боргу перед Росією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук