Суд не дозволив затримати росіян, які захопили українських моряків у Керченській протоці

За даними слідства, всі підозрювані силовики РФ перебувають в окупованому Криму, вони оголошені в розшук

Шевченківський районний суд Києва відмовився дати дозвіл на затримання російських силовиків, які захопили в полон 24 українських моряків біля Керченської протоки 25 листопада 2018 року. Суддя відхилила клопотання прокуратури. Про це йдеться в матеріалах суду, інформує «РБК-Україна».

Як повідомляється, наприкінці травня суддя Тетяна Левицька розглянула низку клопотань Офісу генерального прокурора про надання дозволу на затримання росіян для доставки їх до суду та обрання запобіжного заходу у вигляді арешту.

Зокрема, прокуратура вказувала, що підозрювані командири російських кораблів «Дон» і «Суздалец» (Олексій Саляєв і Сергій Щербаков), а також співробітники прикордонного управління ФСБ в Криму (Андрій Шеїн і Олексій Шатохін) вчинили акт агресії та здійснили напад на українські кораблі.

Їхні дії призвели до травмування двох і взяття в полон 24 українців, а також завдання збитків на 260 млн гривень.

За даними слідства, всі підозрювані росіяни переховуються від кримінальної відповідальності в Криму, вони оголошені в розшук.

Тим не менш, суддя Левицька відмовилася надати дозвіл на затримання росіян. На її думку, прокуратура не надала доказів того, що вони дійсно переховуються від слідства і можуть йому перешкоджати.

Українська прокуратура не оскаржила ці рішення в апеляції.

Як відомо, три українських кораблі з 24 членами екіпажів були захоплені 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки. Українські моряки повернулися додому 7 вересня 2019 року під час обміну полоненими в форматі 35 на 35. Ще 25 травня Міжнародний трибунал з морського права постановив, що РФ повинна негайно передати під контроль України захоплені кораблі. Росія цю вимогу проігнорувала, як і ще сім вимог України.

18 листопада в акваторії Чорного моря було розпочато процес повернення українських кораблів. Українська сторона розцінила такий крок РФ як виконання рішення Морського трибуналу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук