Суд щодо реконструкції площі Святого Юра перенесли

Суд щодо реконструкції площі Святого Юра перенесли
фото Facebook

Галицький районний суд переніс розгляд справи щодо реконструкції площі перед собором Святого Юра на 13 липня.

Нагадаємо, на УГКЦ і Львівську міську раду подали до суду міжнародна благодійна організація «Екологія- Право-Людина», Віра Балаж, Вікторія Садова, Національний університет «Львівська політехніка» (на стороні позивача). Позивачі вимагають визнати право власності територіальної громади на сквер, розміщений на площі святого Юра, зобов'язати Львівську міську раду та Курію Львівської Архиєрпархії УГКЦ припинити дії, які призводять до знищення скверу та зелених насаджень на площі святого Юра.

Їх головною метою є збереження скверу перед собором у його історичному вигляді, з історичним плануванням та зеленими насадженнями.

Активісти не раз наголошували, що жодним чином не протестують проти спорудження пам’ятника митрополитові Андрею Шептицькому чи гідного вшанування його пам’яті.

Натомість голова Львівської ОДА Олег Синютка у програмі «Віч-на-віч» на ТРК «Львів» зауважив, що йдеться про заборону будівництва самого пам’ятника. «Насправді мова йде не про пам’ятник Шептицькому. Мова йде про спроможність українців, спроможність церкви, української церкви, і про спроможність громади. Є купка людей, які нарешті скинули з себе маски. Бо коли подається позовна заява заборонити будівництво пам’ятника Шептицькому, то у цьому зацікавлені тільки антиукраїнські сили», – заявив Олег Синютка.

Натомість у позовній заяві про заборону будівництва пам’ятника не йдеться.

Нагадаємо, у Львові тривають суперечки довкола спорудження пам’ятника Андрею Шептицькому. У центрі конфлікту опинився сквер, частину якого у зв’язку з реконструкцією площі мають знищити.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук