Суд скасував вирок щодо безробітного, якого звинуватили у захопленні 500 га землі на Львівщині

Апеляційний суд Львівської області скасував вирок Жидачівського районного суду про затвердження угоди про визнання винуватості безробітного з села Підбірці Золочівського району Тараса Дутки у захопленні 500 га землі у Жидачівському районі. Чоловік виявився підставною особою в міліцейській схемі викачування грошей з великих аграрних підприємств, зокрема з компанії «Вінал-Агро». Про це повідомило антикорупційне видання «Наші гроші. Львів», посилаючись постанову суду від 9 липня 2018 року.

В справі про захоплення 500 га землі на Жидачівщині розслідували діяльність великої аграрної компанії «Вінал-Агро», однак винним було визнано Тараса Дутку. Пізніше виявилось, що обвинувачення проти чоловіка було сфабриковане слідчими, прокурором та суддею Жидачівського райсуду Оксаною Галій. Зокрема, як повідомляли «НГ.Львів» у розслідуванні «300 сторінок фальсифікату», у суді втручались в аудіозапис засідання і підробляли підпис.

Йдеться про аудіозапис судового засідання, під час якого Тарас Дутка визнав, що самовільно засіяв 500 га землі. Однак з'ясувалося, що запис в частині оголошення вироку був змінений вже після засідання. Тобто спочатку йде реальний запис засідання, на якому Тарас Дутка відповідає судді, що він погоджується з умовами угоди та адвокат йому не потрібен, але в кінці, коли суддя оголошує вирок, з’являється адвокат Любомир Блюсович. Його ім’я лише раз озвучує суддя Галій на шматочку зміненого запису і також у справі з'являється його підпис.

Насправді землю самовільно захопила аграрна компанія «Вінал-Агро», однак чоловікові пообіцяли 30 тис. грн за те, що «захистить» фірму, взявши вину на себе. Йому обіцяли, що він укладе угоду зі слідством, та відбудеться штрафом у 5 тис. грн. Однак пізніше чоловік програв цивільне провадження і його зобов’язали відшкодувати державі 500 тис. грн.

Пізніше представляти інтереси чоловіка в суді взявся львівський адвокат Олег Мицик, який і подав апеляційну скаргу на сфабриковане рішення Жидачівського райсуду. Апеляційний суд визнав рішення суду першої інстанції незаконним та повернув справу на перегляд.

Адвокат переконаний, що новий обвинувальний вирок його підзахисному вже не загрожує, оскільки у справі, крім його особистих показів та показів директора підприємства «Вінал-Агро», немає жодних фактів.

«Тепер у прокуратури або у захисту є можливість заявити клопотання та повернути обвинувальний акт. В будь-якому випадку сьогодні Тарас Дутка є незасудженим, несудимим, а підозрюваним, – процитували «НГ. Львів» Олега Мицика. – Тепер також з’явились підстави для перегляду за нововиявленими обставинами рішення суду в цивільній справі про стягнення коштів та повернення назад судового рішення в частині стягнення з Тараса Дутки коштів, що їх вже стягнули, продавши його автомобіль».

За інформацією аналітичної системи YouControl, аграрну компанію «Вінал-Агро» зареєстрували у 2008 році у Ходорові Жидачівського району. Директором компанії є Ростислав Михайлюк, який був ліквідатором багатьох збанкрутілих підприємств, зокрема ПАТ «Компанія з управління активами "Росан-Капітал"», «Бориславського м’ясокомбінату» та ТОВ «Львівська газета». Окрім цього, кінцевою бенефіціарною власницею «Вінал-Агро» є компанія «Маррімор Холдінгз Лімітед», зареєстрована на Кіпрі.

Подібну ситуацію з незаконним використанням сільськогосподарських земель у Львівській області у 2017 році виявили у Жидачівському районі. Тоді журналісти з'ясували, що у справі про незаконне використання 400 га сільськогосподарських земель аграрною компанією «Барком» обвинувачення висунули проти безробітного мешканця Золочева Анатолія Лісового.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук