Суд залишив приміщення Музею історії медицини у власності громади Львова

Суд залишив приміщення Музею історії медицини у власності громади Львова
фото photo-lviv.in.ua

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ сьогодні, 11 лютого, залишив приміщення Музею історії медицини Галичини імені Мар’яна Панчишина у власності громади міста Львова.

Суд відхилив касаційну скаргу Глухеньких і прийняв рішення, яким визнав право власності на приміщення Музею історії медицини Галичини імені Мар’яна Панчишина і, відповідно, домівки Українського Лікарського Товариства у Львові, за громадою міста.

Як повідомляв ZAXID.NET, Українське лікарське товариство кілька років відстоювало приміщення на вулиці Кармалюка у Львові, де зараз працює Музей історії медицини імені Мар'яна Панчишина. 

Дочка колишнього власника приміщення Тимофія Глухенького через суд намагалася повернути собі будинок. У жовтні минулого року Львівський обласний суд прийняв рішення залишити будівлю у власності громади. 

Представники Глухенької, яка претендує на будинок, минулого року подали касаційну скаргу у Вищий спеціалізований господарський суд з розгляду цивільних та кримінальних справ. 

Судова тяганина щодо цього приміщення тривала з 2010 року, відколи до Львова приїхав Євген Глухенький і вирішив повернути будинок, у якому у 40-50 роках минулого століття мешкав його дід Тимофій Глухенький. Після кількох років проживання на Кармелюка, 3, Тимофій передав будівлю на баланс громади міста за умови компенсації її вартості та переїхав до Києва разом з родиною.

До слова, у 1925 році цей будинок збудував видатний український лікар і громадський діяч Мар'ян Панчишин. У приміщенні жила його родина, а також працювала приватна лікарня. 

Після смерті Мар'яна Панчишина його сім'я емігрувала в Австрію, а потім у США.

Сестра Мар'яна - Михайлина, яка залишилася жити у Львові, через підставних осіб, як кажуть у лікарському товаристві, продала будинок Тимофію Глухенькому.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук