Суд зобов’язав 49-річну львів’янку знести 8 поверхів скандального ЖК «Форест Хілл»
У будинку на вул. На Нивах мають залишити лише законні чотири поверхи
Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав 49-річну львів’янку Ганну Федорів знести 8-поверхів самочинно збудованого ЖК «Форест Хілл» на вул. На Нивах. Відповідне рішення суду ще на початку серпня опублікували у реєстрі судових рішень.
Історія із незаконним будівництвом на вул. На Нивах у Львові триває уже кілька років. Замовницею будівництва і власницею земельної ділянки є львів’янка Ганна Федорів. Про неї з відкритих джерел можна дізнатись небагато – хіба те, що вона народилась у 1969 році і прописана у селі Завишень Сколівського району. Від міської ради Львова Ганна Федорів інших земельних ділянок ніколи не отримувала, і вона не є власницею жодного підприємства.
У 2015 році Ганна Федорів отримала містобудівні умови і обмеження на будівництво 4-поверхового будинку на вул. На Нивах. У цей ж час, вочевидь за домовленістю з Ганною Федорів, львів’яни Олег Кізима, Дмитро Кізима та Олександр Здоровецький заснували житлово-будівельний кооператив «Форест Хілл» і почали продавати квартири у ще не зведеному будинку.
Попри дозвіл на 4 поверхи, на земельній ділянці швидкими темпами звели 12-поверхів, при цьому ошукавши 88 вкладників будівництва – людей, які встигли купили квартири в будинку. Зокрема, вкладникам продали квартири у поверхах, на будівництво яких не було дозволів.
Інспекція ДАБК у Львові двічі видавала приписи про знесення цього будинку у 2016 році. Однак ці приписи ніхто не виконував. У зв’язку з цим Інспекція ДАБК звернулась до суду з вимогою про знесення незаконно збудованого будинку.
Під час судового засідання 19 липня 2019 року Ганна Федорів заперечила, що є замовницею будівництва, вказавши що будівництвом займалось ТзОВ «Олдмстрой». Проте суд довів, що саме ім’я Ганни Федорів є в усіх документах, пов’язаних із ЖК «Форест Хілл».
Довів суд також і усі порушення під час будівництва ЖК «Форест Хілл», на які вказувала Інспекція ДАБК Львова та Львівська міська рада.
Відтак суддя Львівського окружного адміністративного суду Олександр Коморний своїм рішенням позов Інспекції держархбудконтролю Львова частково задовольнив. Зокрема, він зобов’язав Ганну Федорів знести від 5 до 12 поверхів будинку власним коштом. При цьому перші 4 поверхи суд дозволив залишити.
Наразі забудовник подав апеляційну скаргу на рішення суду у Восьмий апеляційний адміністративний суд.
Якщо забудовник відмовиться виконувати рішення суду про знесення (а такі прецеденти у Львові були), то Інспекція ДАБК може власними силами це зробити, як у випадку з будинком на вул. Личаківській, 259. Складність ситуації із житлом на вул. На Нивах ще й в тому, що її заручниками стали львів’яни, які встигли купити квартири в будинку. Тому мерія може вирішити піти на мирову угоду із забудовником.
Хто стоїть за скандальним будівництвом?
Попри те, що на усіх документах замовницею будівництва була Ганна Федорів, інвестором цього проекту були зовсім інші люди. За даними із сайту ЛУН, будівництвом житла на вул. На Нивах займалась компанія Global Development, засновниками якої є Дмитро та Юрій Кізима (ті, що заснували ЖБК «Форест Хілл») та львів'янин Юліан Побурко. Стосунок цієї компанії до самочинного будівництва доводить і те, що ще в березні 2016 року Шевченківський райсуд визнав винним у підробці декларацій про початок виконання підготовчих робіт з будівництва будинку на вул. На Нивах стажера компанії Global Development.
Саме компанія Global Development була забудовником одного з найскандальніших у Львові ЖК «Оранж» на вул. Варшавській-Сосновій. Нагадаємо, попри дозвіл на будівництво триповерхового будинку, забудовник реєстрував для продажу квартири у десятиповерховому комплексі. Окрім того забудовник встановив будівельний паркан, не маючи дозволів на будівництво, після чого міська рада скасувала містобудівні умови і обмеження на це будівництво. Забудовник через суд скасував це рішення мерії, і щоб врегулювати конфлікт, у липні 2017-го року депутати проголосували за обмін земельними ділянками зі скандальним забудовником. Землю на розі вул. Варшавська-Соснова місто забрало під сквер. Натомість забудовнику виділили ділянку під будівництво на вул. Під Голоском.
Компанія Global Development також була інвестором будівництва скандального ЖК «Галіція» на вул. Шевченка, 307. Цей житловий комплекс почали зводити самочинно, без дозвільних документів. Кілька років ДАБІ домагалася знесення будинку, однак через те, що у багатоповерхівці уже встигли купити житло львів’яни, мерія пішла із забудовником на мирову угоду. Після завершення будівництва житлового комплексу забудовник пообіцяв передати у комунальну власність Львова ще 960 м² приміщень.
Цікаво, що за даними із сайту забудовників ЛУН, компанія Global Development починала будувати житлові комплекси з однаковою назвою «5th Avenue» у Черкасах, Харкові та Ужгороді. Однак у жовтні-грудні 2018 року будівництво цих будинків заморозили.
Ще у 2012 році цей ж забудовник розпочав будівництво будинку на замовлення Національної спілки художників України у Києві. Однак через протести мешканців та проблеми із документами будівництво зупинили. Також компанія Global Development була інвестором будівництв ЖК «Форест» (Брюховичі), та ЖК «Franko» (вул. Володимира Великого, 2а) у Львові. Загалом у компанії немає жодного зданого будинку.
За даними ZAXID.NET, є ключовою дійовою особою в описаних випадках незаконних будівництв у Львові є Юліан Побурко. Про нього відомо небагато. Він є родичем заступника директора архітектурної організації «Укрдизайнгруп» Андрія Побурка. Керівником цієї організації є відомий львівський архітектор Ігор Кузьмак.
P.S. 23 жовтня Восьмий апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення суду попередньої інстанції щодо знесення восьми поверхів скандального ЖК «Форест Хілл». Відтак рішення окружного суду набрало законної сили.