Суддя Верховного Суду поскаржився на тиск з боку народного депутата

Суддя Василь Крат

Суддя Верховного Суду Василь Крат поскаржився на втручання народного депутата Віталія Купрія у його діяльність. Нардеп звернувся до судді з проханням повідомляти йому про рух справи та вжити заходів для поновлення прав позивача. Про це пише «Закон і бізнес» з посиланням на прес-службу Вищої ради правосуддя (ВРП).

Зазначається, що 7 серпня 2018 року ВРП розглянула повідомлення судді Верховного Суду Василя Крата про втручання в його діяльність щодо здійснення правосуддя з боку народного депутата України.

У вказаному повідомленні йшлося про те, що справа за позовом Грошева М.Ю. на рішення Комінтернівського районного суду міста Харкова від 15 вересня 2017 року та постанову апеляційного суду Харківської області від 8 лютого 2018 року була передана судді Крату як доповідачу.

6 червня до Верховного Суду надійшло депутатське звернення народного депутата України Купрія, адресоване судді Крату, із проханням повідомити дату та час слухання у справі Грошева М.Ю., а також ретельно перевірити факти, викладені у зверненні. За результатами перевірки «негайно вжити заходів для поновлення прав громадянина» та вирішити порушені у зверненні питання.

ВРП наголошує, що встановлене статтею 86 Конституції України право народного депутата України на запит є обмеженим і не поширюється на питання, пов’язані зі здійсненням правосуддя у конкретних справах. Серед повноважень народного депутата України, передбачених Конституцією України та Законом України «Про статус народного депутата України», не передбачено здійснення контролю за розглядом справи в суді.

З огляду на викладене народний депутат діяв поза межами повноважень, визначених Конституцією та Законом, зазначили у Вищій раді правосуддя.

7 серпня Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Верховної Ради України стосовно вжиття заходів щодо недопущення народним депутатом України Віталієм Купрієм дій, що можуть бути розцінені як втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Нардеп Віталій Купрій, фото «Курс»

Як пише «Інформатор», згідно з даними реєстру судових рішень, історія позивача Грошева почалася з того, що у квітні 2014 року йому прийшла повістка-виклик до війська. Тоді Грошев працював на держпідприємстві «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова» на посаді майстра виробничої дільниці.

У квітні 2017-го старший лейтенант Грошев підписав контракт зі Збройними силами. Після цього, його з держпідприємства звільнили.

З таким рішенням Михайло Грошев не погодився і звернувся до суду. Він наполягав на тому, що на час дії особливого періоду його не мали права звільняти. Але на держпідприємстві пояснили, якщо було би запроваджено військовий стан, жодних питань би не було.

Перше рішення не на користь військовослужбовця ухвалив Комінтернівський районний суд міста Харкова 15 вересня минулого року. Уже в лютому 2018 року Апеляційний суд Харківської області також відмовив у поновленні на роботі. Нині справу призначили до розгляду в касації.

Віталій Купрій – позафракційний народний депутат України 8-го скликання, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. До червня 2015 року був у фракції БПП, однак потім разом із низкою депутатів вийшов з її складу. Певний час був радником тодішнього голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського з питань правоохоронних органів та боротьби із злочинністю.

Курпій також є ведучим програми «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук