Суди ускладнили ЦВК можливість встановити результати виборів у двох округах

СуспільствоВолодимир Пиріг, 7 листопада 2014940

Встановити істинні результати виборів народних депутатів в округах №30 (Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл.) та №50 (Красноармійськ, Донецька обл.) буде важко через скасування судом повторного перерахунку голосів на окремих виборчих дільницях цього округу, заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

Про це йшлося на зустрічі Охендовського з делегацією БДІПЛ/ОБСЄ на чолі із заступником місії зі спостереження за парламентськими виборами 26 жовтня в Україні Штефаном Краузе, інформує прес-служба ЦВК.

«Ніхто з членів ЦВК навіть не здивувався, коли законні рішення комісії про повторний підрахунок голосів були скасовані рішеннями судів, які вже набули законної сили. Тепер встановити істинні результати виборів у цих двох округах буде значно важче», – констатував Охендовський.

Він нагадав, що ЦВК ще 31 жовтня та 1 листопада була вимушена ухвалити рішення про повторний підрахунок голосів виборців на п’яти виборчих дільницях округу №30 та 16 дільницях округу №50. Ці рішення були викликані тим, що в ЦВК, з одного боку, були представлені протоколи дільничних комісій, на підставі яких окружні комісії складали протоколи про підсумки голосування.

З іншого боку, кандидати в народні депутати, які балотувалися в цих округах, подали до ЦВК оригінальні екземпляри протоколів дільничних комісій, підписані членами цих комісій та скріплені їхніми печатками, які містили абсолютно інші дані.

«Тому, якщо взяти до уваги протоколи, які подали в ЦВК кандидати в депутати, то підсумки голосування в цих округах є іншими. При цьому окремі протоколи дільничних комісій, представлені разом із протоколами окружних комісій, мають ознаки підроблення. У ЦВК не було жодного іншого варіанту дій, окрім ухвалення рішення про повторний підрахунок голосів виборців на п’яти дільницях округу №30 та 16 дільницях округу №50. Причому ми також звернули увагу, що на останніх було зафіксовано абсолютно аномальну явку виборців – значно вищу, ніж у середньому в окрузі №50», – зазначив голова ЦВК.

«Фактично таким чином суди примушують ЦВК встановити недостовірні результати виборів народних депутатів України. Нині я не можу сказати, яким буде рішення комісії щодо цих округів, тому що ЦВК є колегіальним органом. Але абсолютно очевидно, що ми робили та робитимемо все від нас залежне, щоб народними депутатами України стали лише ті кандидати, які дійсно отримали більшість голосів виборців 26 жовтня», – наголосив він.

В окрузі №30, згідно з даними, введеними в інформаційно-аналітичну систему «Вибори», лідирує представник «Блоку Петра Порошенка» Олександр Дубінін з 17887 голосами (26,08%), на другому місці – самовисуванець Олег Захорольський із 17826 голосами (25,99%), різниця становить 61 голос. При цьому Захорольський стверджує, що на користь конкурента зараховано більше ніж 900 голосів, які були віддані за нього самого.

В окрузі №50, згідно з даними ІАС «Вибори», боротьба розгорнулася між нинішніми народними депутатами Євгеном Гєллєром, за якого проголосували 27672 виборці (39,54%), та Леонідом Байсаровим, що набрав 23008 голосів (32,87%).

Як повідомляв ZAXID.NET, ЦВК продовжила рахувати голоси в окрузі №59, роботу якого тривалий час було заблоковано.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук