Суттєво піднімати пенсії в Україні не планують, - Тігіпко

Економіка28 січня 20114184

Віце-прем’єр, міністр соціальної політики країни Сергій Тігіпко заявив 28 січня, що відчутні ефекти від запланованої пенсійної реформи будуть помітні через 7-10 років, однак не проводити її не можна, бо в іншому разі країну чекають великі проблеми, майже 3 млн пенсіонерів залишаться один на один із бідністю.

"Ми не можемо зараз не робити цього. Інакше ми залишаємо 2 млн 796 тис. пенсіонерів один на один з бідністю. Це люди, яким практично усім за 70, вони працювати не можуть, і забезпечити себе не можуть. Я вважаю, що ми можемо називати себе хоч трохи солідарним суспільством, і цим людям усі працюючі маємо допомогти", - заявив С.Тігіпко.

Міністр наголосив, що усі, хто є пенсіонерами і вийдуть на пенсію до набуття чинності нового законодавства, жодним чином не постраждають, і отримуватимуть пенсії, призначені за "старим" законодавством.

С.Тігіпко акцентував на тому, що й надалі пенсії перераховуватимуться на індекс росту інфляції, однак можливості суттєво їх підняти він поки що не бачить. "Перерахунок за ростом цін - це для нас, як "Отче наш". – заявив міністр – Серйозне підняття пенсій пообіцяти не можу. Спершу треба збалансувати бюджет Пенсійного фонду. Якщо з профспілок хтось мені міг підказати, як підвищити пенсії, я готовий послухати".

С.Тігіпко додав, що уряд пропонує "м’яку" форму реформи солідарного рівня пенсійної системи. "Підняття пенсійного віку ми пропонуємо запроваджувати поетапно – на півроку протягом десяти років. Підняття рівня вислуги років для військовослужбовців – протягом п’ять років. Підвищення віку виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців – через два роки після реформи", - зазначив він.

Він очікує, що уже в 2014 році дефіциту бюджету Пенсійного фонду не буде. С.Тігіпко додав: "Сьогодні співвідношення бюджету Пенсійного фонду до ВВП складає трохи менше 17%. Це дуже високий показник, один із найвищих у світі. У наших сусідів – Білорусі, Туреччини, цей показник від 9 до 12%, у Румунії ще нижче. На такий рівень ми маємо поступово теж вийти за 5-6 років".

Міністр сказав, що дефіцит Пенсійного фонду можна було б ліквідувати і до 2012 року в інший спосіб. "Пенсійний фонд, на наш погляд, має невластиву функцію. Він доплачує до прожиткового мінімуму. Мінімальна пенсія мінімальна встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, а якщо комусь призначена пенсія, нижча прожиткового рівня, то доплату перекладено на Пенсійний фонд. – коментував він - Я вважаю, це не має бути проблемою бюджету Пенсійного фонду. Це - не його виплати, це - соціальна підтримка. Мав би йти соціальний працівник до людини і визначити, чи здійснювати таку доплату. Якщо виявляється, що це багата людина, і вона не вносила у солідарну систему внески, ніякої підтримки їй не має бути. Якщо б перевести ці доплати у соціальну допомогу, то уже в наступному році ми мали б бездефіцитний Пенсійний фонд. Йдеться про 25 млрд грн на ці доплати. Проте поки що працюємо за тим законом, який є".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук