Світовий конгрес українців став у Росії небажаною організацією

Російська влада внесла Світовий конгрес українців (СКУ) до списку «небажаних організацій» і зараз вирішує, чи залишати його там на постійній основі, повідомив президент СКУ Евген Чолій.

«СКУ потрапив у список попереднього “патріотичного стоп-листа” в РФ», – сказав Чолій в інтерв’ю Укрінформу.

За його словами, зараз три відомства вирішують, чи бути СКУ в цьому списку постійно. Чолій Констатував, що така ситуація може значно ускладнити відносини між Конгресом та українськими організаціями в Росії.

Президент СКУ також зауважив, що внесення до «стоп-листа» відбулося у цілком непрозорий спосіб: ніхто не повідомив, що розглядається це питання, не звертався, не надав можливості представити свою позицію. СКУ дізнався про такий розвиток подій зі ЗМІ.

Що стосується діяльності українських організацій в Росії, то Міністерство внутрішніх справ РФ і суд ліквідували дві найважливіші українські крайові організації – Об’єднання українців Росії та Федеральну національно-культурну автономію українців Росії. Українці в Росії вже двічі намагалися відновити їх, але спроби були невдалими, повідомив Чолій.

Сьогодні, за його словами, до складу СКУ входять п’ять регіональних організацій з Росії, вони беруть участь у заходах СКУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук