Комісія Львівської міськради засудила поведінку депутата від ВО «Свобода»

Андрію Карбовнику запропонують вибачитись перед колегами з «Самопомочі». Він ще не визначився

СуспільствоЮлія Лавришин, 25 червня 20189701
Депутат Львівської міської ради від ВО «Свобода» Андрій Карбовник

Депутатові Львівської міської ради від ВО «Свобода» Андрієві Карбовнику винесуть публічне попередження за неетичну поведінку та попросять вибачитись перед своїми колегами з фракції «Самопомочі». Таке рішення у понеділок, 25 червня, прийняла постійна депутатська комісія законності, депутатської діяльності та свободи слова Львівської міськради.

Йдеться про випадок, який трапився під час засідання сесії ЛМР у четвер, 21 червня. Тоді, нагадаємо, депутати від «Самопомочі» у повному складі покинули залу засідань через неетичні висловлювання на їх адресу з боку Андрія Карбовника.

У своєму виступі Андрій Карбовник заявив: «… оце, що ми зараз спостерігаємо, це зачитування запитів самому для себе, мені нагадує процес, який носить співзвучну назву із фракцією більшості, яка зараз є, яку називають «Самопоміч», яка в медицині чи в науці називається анонізмом («анонізм» – неправильне вживання медичного терміну «онанізм», яке побутує у розмовній мові, – ред.), а в народі навіть не буду називати, як».

Після демаршу депутати фракції «Самопомочі» звернулась вимогою оцінити поведінку Андрія Карбовника до комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова Львівської міськради.

Як повідомила ZAXID.NET голова цієї комісії, депутатка Львівської міськради від Української галицької партії Юлія Гвоздович, усі члени комісії визнали, що поведінка Андрія Карбовника була недостойною.

«Усі члени комісії визнали, що такі слова не повинні звучати з уст депутатів на адресу своїх колег і тим більше на засіданнях сесії. Відтак Андрієві Карбовнику зроблять публічне попередження із занесенням у протокол. Про це буде повідомлено на порталі депутатів ЛМР, а також це зачитає представник комісії на найближчому засіданні сесії та попросить Андрія Карбовника вийти і вибачитись перед депутатами "Самопомочі"», сказала ZAXID.NET Юлія Гвоздович.

Публічне попередження із занесенням у протокол є лише декларативним покаранням і не має жодних практичних наслідків для депутатів. За словами пані Гвоздович, це радше матиме репутаційний вплив.

До складу комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова, окрім Юлії Гвоздович, входять також депутати від «Самопомочі» Андрій Шевців та Андрій Дворакевич.

Сам Андрій Карбовник cказав ZAXID.NET, що вирішить, вибачатись перед депутатами «Самопомочі» чи ні, після того, як отримає офіційний протокол засідання комісії законності та ознайомиться з рішенням щодо цієї ситуації. «Я не був присутнім на засіданні комісії законності, оскільки перебуваю на відпочинку за межами Львова. Тому мені спочатку треба побачити протокол засідання комісії щодо цієї ситуації і лише тоді зможу прийняти рішення про свої подальші дії», – сказав Андрій Карбовник.

Також, за словами Юлії Гвоздович, фракція «Самопомочі» вимагала позбавити Андрія Карбовника права виступу на наступних засіданнях сесії. Проте, за її словами, ця норма суперечить закону «Про статус депутатів місцевих рад», тому комісія її не вживатиме.

«В останній редакції Статуту територіальної громади міста Львова є норма, за якою депутата міськради можуть позбавити права виступів на засіданнях (від одного до п’яти) за неетичні висловлювання і саме цю норму вимагали застосувати щодо Андрія Карбовника депутати «Самопомочі». Однак з’ясувалося, що ця норма суперечить закону «Про статус депутатів місцевих рад», тож ми вирішили її не вживати і вже готуємо ухвалу про те, щоб виключити її зі Статуту», – пояснила Юлія Гвоздович.

Нагадаємо також, що нещодавно Андрій Карбовник погрожував у Facebook фізичною розправою особам, які намагалися стерти його ім'я і прізвище зі встановленої його коштом вуличної лавки на Сихові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук