Телескоп Hubble зробив фантастичне фото полюса Сатурна

Спостереження телескопа Hubble проводилися в рамках місії Кассіні, яка вивчала Сатурн більше 10 років

СвітАндрій Стець, 31 серпня 201815530
Фотографії планети були зроблені телескопом Hubble під час літнього сонцестояння у 2017 році

Європейське космічне агентство опублікувало фото північного сяйва на Сатурні, яке телескоп Hubble зробив у 2017-му. Зображення, зроблені в ультрафіолетовому світлі найкраще описують сяйво на північному полюсі Сатурна.

Фотографії планети були зроблені телескопом Hubble під час літнього сонцестояння у 2017-му, інформує Європейське космічне агентство.

На Землі, яскраве світіння полярного сяйва відбувається завдяки зарядженим сонячним частинкам, які проходять крізь нашу атмосферу і захоплюють нейтральні частинки.

Але, оскільки атмосфери Землі та Сатурна відрізняються, і над поверхнею газового гіганта знаходиться більше водню, полярне сяйво там виглядає дещо інакше та може бути помітно тільки в ультрафіолетовому світлі.

Фото північного сяйва Сатурна допомогло вченим дізнатися, що світіння у верхніх шарах атмосфери цієї планети найяскравіші на світанку і опівночі.

Спостереження телескопа Hubble проводилися в рамках місії Кассіні, яка вивчала Сатурн більше 10 років, до вересня 2017-го.

Нагадаємо, раніше американська космічна агенція NASA запустила автоматичний зонд Parker Solar Probe, який вивчатиме Сонце з рекордно близької відстані.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук