Агенція NASA запустила у космос зонд, що вивчатиме Сонце зблизька
Американська космічна агенція NASA запустила автоматичний зонд Parker Solar Probe, який вивчатиме Сонце з рекордно близької відстані. Про це повідомило «Громадське» з посиланням на прес-службу агенції.
Станція габаритами 1×3×2,3 м наблизиться до Сонця на відстань 6,2 мільйона кілометрів від поверхні, — це ближче, ніж будь-який інший рукотворний об’єкт. Досі усі земні апарати розташовувалися у сім разів далі від Сонця. Зонд має досліджувати сонячний вітер і атмосферу зірки.
3-2-1… and we have liftoff of Parker #SolarProbe atop @ULAlaunch’s #DeltaIV Heavy rocket. Tune in as we broadcast our mission to “touch” the Sun: https://t.co/T3F4bqeATB pic.twitter.com/Ah4023Vfvn
— NASA (@NASA) 12 августа 2018 г.
Дотепер рекордсменом з наближення до поверхні Сонця був апарат Helios, який підлетів до зірки на 43,5 млн кілометрів 1976 року.
«Відправити зонд туди, де ще ніхто не бував, амбітна мета. А відправити апарат у таке жорстоке середовище — надзвичайно амбітна мета» — розповів вчений з лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса Нікола Фокс.
Запуск мав відбутися 11 серпня, проте під час підготовки запуску виникли проблеми з налаштуванням передачі даних на Землю.