Цього року ФК «Олімпік» вперше отримав право виступати у Прем'єр-лізі України, таким чином ставши третім клубом із Донецька, який представляє столицю Донбасу в УПЛ. Однак конуренція зі своїми та з іншими клубами не лякає гравців «Олімпіка», основним завданням яких є затриматися чим найдовше у вищому футбольному дивізіоні України.
Опинившись без власної бази у захопленому терористами Донецьку, не маючи вірних ультрас та чисельної підтримки вболівальників, без великого бюджету, але з президентом-гравцем на полі - таким «Олімпік» постав перед прихильниками УПЛ на своєму історичному матчі-дебюті, що відбувся в Одесі.
Усе, що потрібно знати про «темну конячку» цьогорічного футбольного чемпіонату України, - читайте в огляді ZAXID.NET.
Заснування і початок виступів. У серпні цього року «Олімпік» відзначатиме 13-ту річницю від дня заснування клубу. Спочатку клуб пробував свої сили на змаганнях першості області, а у Професійній футбольній лізі дебютутвав у сезоні 2004/2005 років. Засновником клубу є чинний президент і гравець команди Владислав Гельзін.
Стадіон. Домашньою ареною клубу є однойменний стадіон «Олімпік», який наразі вміщує 5 тисяч вболівальників. Арена обладнана інфраструктурою: тут діє медичний центр, тренажерний зал і готель. На базі клубу також тренуються вихованці футбольної академії «Олімпіка». Стадіон побудували у тому ж районі, де виріс власник команди.
Президент. 40-річний Владислав Гельзін - єдиний президент команди в українському чемпіонаті, який одразу є й польовим гравцем. «Олімпік» - рідне дітище Гельзіна, яким він займається з перших днів заснування клубу. Владислав Гельзін - відома в Донецьку персона, депутат обласної ради від Партії регіонів. Виріс і навчався в Донецьку. До заснування власного клубу у 2001 році кілька років виконував обов'язки віце-президента футбольного клубу «Металург» (Донецьк).
Фото: footboom.com
23:06 13-01-2025
Владислав Гельзін очолює «Фонд розвитку футболу у Донецькій області «Олімпік», співзасновниками якого є відомий донецький бізнесмен і друг Віктора Януковича-молодшого Руслан Циплаков, а також бізнесмен Михайло Ляшко, відомий у кримінальних кругах Донецька як Міша Косой (за матеріалами Forbes).
В активі Гельзіна - 51 матч, проведений за «Олімпік», в якому йому вдалося забити 5 голів. У рідному клубі президент грає під 10-им номером. Владислав Гельзін мріє, аби його клуб став конкурентом донецького «Шахтаря», хоча сам з дитинства підтримує «гірників».
Склад. Донецький «Олімпік» може похвалитися лише двома легіонерами у своєму складі - це півзахисники Шеріф ІСа з Нігерії та іспанець мароканського походження Росалла Кадфі. В основному гравцями команди є вихованці футбольної академії клубу з Донецька та Донецької області.
Головний тренер. У 2013 році головним наставником «Олімпіка» став екс-гравець клубу Роман Санжар, який до того 8 років захищав кольори клубу. Санжар - випускник футбольної академії «Шахтаря». До початку виступів за «Олімпік» грав у дублі «гірників», а також встиг зіграти за луганську «Зорю» та криворізький «Кривбас». Донецький «Олімпік» - перший тренерський досвід Романа Санжара.
Найвище досягнення. Наприкінці травня цього року «Олімпік» став чемпіоном Першої ліги України, отримавши право виступати у Прем'єр-лізі. Наразі це є найвищим результатом команди. У минулому сезоні клуб вразив усіх прихильників ПФЛ безпрограшною серією, яка тривала 20 матчів.
Фото: ПФЛ
Вболівальники. Як розповів ZAXID.NET прес-секретар ФК «Олімпік» Дмитро, клуб наразі не може похвалитися значною підтримкою вболівальників. Представник клубу заявляє, що у Донецьку важко конкурувати за любов фанатів, коли у місті грає чинний чемпіон України ФК «Шахтар». Також у команди не має власних ультрас, тому поки що «Олімпік» не може похвалитися дружбою чи неприязню з фанатськими рухами інших клубів.
Символіка. За час існування клуб не обзавівся талісманом або ж символом команди. На емблемі «Олімпіка» - тло з чорних і білих смуг та синього кольору, на фоні якого намальований футбольний м'яч. Як розповіли у прес-службі клубу, для команди головне демонструвати справжній донецький характер та бажання до перемоги, а символи з'являться з часом.
Переїзд. Через бойові дії на сході України «Олімпік» перебазувався у селище Щасливе, що неподалік від Києва. Клуб оселився на тренувальній базі «Княжа», а домашні поєдинки буде проводити на стадіоні імені Віктора Баннікова у Києві, який вміщує трохи більше пвітори тисячі глядачів.
Політична позиція. Провівши перший матч у Прем'єр-лізі проти одеського «Чорноморця», гравці «Олімпіка» встигли стати антигероями одеських вболівальників, які звинуватили донецький клуб у тому, що жоден гравець «Олімпіка» не співав гімн України на початку зустрічі. У свою чергу прес-секретар клубу наголосив, що «Олімпік» займає аполітичну позицію, однак у сучасних реаліях підтримує єдність і соборність України.