«Тепер я купую «Моршинську» в магазині»
Економіка

«Тепер я купую «Моршинську» в магазині»

Колишній голова ЛОДА Микола Кміть захопився альтернативною енергетикою

Наталія Онисько, 11 серпня 2014 2058 0
фото архів ZAXID.NET

Микола Кміть, львівський бізнесмен та екс-голова Львівської обласної держадміністрації вийшов з числа акціонерів ПрАТ «Індустріальні та дистрибуційні системи» (IDS Group), виробника і дистриб’ютора мінеральної води торгових марок «Моршинська», «Трускавецька», «Боржомі», «Аляска» тощо. 

В інтерв’ю ZAXID.NET Микола Кміть розповів, що тепер він активно інвестує у проекти, пов’язані з енергетикою.

-  Я вже півроку не є членом ради директорів ІДС, тобто вже півроку не є учасником управління цією компанією. Я відійшов від компанії. Зміни відбулись після того як контрольний пакет підприємства перейшов до «Альфа-груп». Я не міг там ментально бути. Скажімо так, мені не пропонували  [залишитись у раді директорів IDS Group], а я і не рвався. А це, в свою чергу, пов’язано з тим, що моїх компаній більше нема серед акціонерів IDS Group. Тепер я купую «Моршинську» за гроші в магазині.

- В інтерв’ю сайту Hub’s ви заявили, що шукаєте високоліквідні проекти, зокрема, плануєте вкладати гроші в альтернативну енергетику, наприклад, в сонячну. Нещодавно вийшло розпорядження Кабміну про перегляд «зеленого» тарифу, чи залишиться альтернативна енергетика високодохідним проектом?   

- Наш уряд вже почав знищувати нафтогазову галузь. Може почати знищувати і сонячну, адже будь-що можна похоронити заднім числом. Сподіваюсь, що президент, який прийшов з бізнесу, розуміє, що не можна змінювати правила.  Якщо Клюєв щось вкрав, то повинно бути рішення суду (йдеться про підозри у відмиванні коштів компанією Activ Solar GmbH – ред.). Не можна міняти правила – в «сонячний бізнес» інвестували ЄБРР, Світовий банк, італійці, чехи і маса людей.  Це чесно зароблені гроші – і раптом змінити правила? Хто ж тоді буде тут працювати?  Мої компанії також інвестували в сонячну енергію.

- Ви говорите «мої компанії» - це які? І в які проекти маєте намір інвестувати? 

- Я б не хотів розказувати про всі свої компанії.  Досі ми боролися з Пшонкою щодо IDS Group, а тепер змагаємось з іншими людьми щодо інших проектів. Постійно йде війна, зрештою, бізнес - це завжди війна.

Щодо інвестицій, то я вмію розвивати бренди – це мій капітал, який я можу інвестувати в будь-яку компанію, не вкладаючи в неї кошти. Але в мене є гроші, і є група експертів, які аналізують ринки і дають мені пропозиції.

Нас цікавлять проекти, пов’язані з гідроенергетикою. Зараз розглядаємо чотири старих австрійські гідроелектростанції на Прикарпатті та в Тернопільській області - ці об’єкти зараз зруйновані, ми думаємо про їх відновлення. Є цікаві ідеї щодо гідроенергетики на Житомирщині та в Грузії.  На Івано-Франківщині, на жаль, люди виступають проти міні-ГЕС. 

- Ми – це хто? Хто ваші партнери?

- Грошей у світі дуже багато – більше ніж проектів. Якщо я пропоную щось якісне, то не гроші проблема, проблема - ідея, технологія, хто це буде робити і в якій країні.

- Є галузі, в які не будете вкладати?

- Горілка, сигарети. Мабуть, зброя не дуже мені підходить. Але зараз така ситуація, що доводиться в зброю вкладати. Для армії.

48-річний Микола Кміть очолював ЛОДА у 2008-2010 рр.  Минулого року увійшов до десятки найбагатших львівських бізнесменів. За оцінками журналу Forbes-Україна, його статки складають $25 млн.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук