Терористи «ІД» оприлюднили фотографії знищення скульптур з Пальміри

КультураК.С., 3 липня 20150
Терористи «ІД» оприлюднили фотографії знищення скульптур з Пальміри

Терористичне угруповання «Ісламська держава» оприлюднило фотографії, на яких зображено, як бойовики трощать стародавні статуї з античного міста Пальміра. Так принамні стверджують самі терористи, повідомляє BBC.

На фотографіях видно, як шість статуй розбивають кувалдами в присутності натовпу глядачів.

Ісламісти заявили, що статуї були вилучені у якогось контрабандиста, якого за це побили батогами. Фотографії супроводжувалися цитатою пророка Мохаммеда.

Тим часом на півночі Сирії загони ісламістів почали масований наступ, маючи намір остаточно відбити місто Алеппо в урядових сил.

Глава сирійського відомства з охорони пам'яток Маамун Абдулкарім розповів, що минулого тижня угрупування «Ісламська держава» знищило статую лева з Пальміри, вік якої становив дві тисячі років.

Абдулкарім назвав руйнування триметрової статуї, відомої як лев аль-Лат, найбільш тяжким злочином, вчиненим проти історичної спадщини Пальміри.

Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова розповіла BBC, що розграбування Пальміри в даний час здійснюється в промислових масштабах.

За її словами, бойовики ІД займаються контрабандою і продають артефакти для фінансування екстремізму і тероризму.

Бокова стверджує, що деякі з цих артефактів скуповують британські колекціонери.

Бойовики захопили Пальміру, що вважається однією з найважливіших історичних пам'яток Близького Сходу, в травні нинішнього року.

Минулого місяця сирійські правозахисники повідомили, що терористи заклали міни та вибухівку навколо руїн Пальміри. Невідомо, чи збиралися вони таким чином знищити руїни міста або зміцнити свої позиції.

Гендиректор ЮНЕСКО попередила про жорстоке навмисне знищення спадщини у безпрецедентних масштабах.

Нагадаємо, цього тижня Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО закликав міжнародне співтовариство активізувати заходи щодо захисту культурних цінностей. З такою заявою виступило понад дві тисячі учасників 39-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини, яка проходить з 28 червня по 8 липня в Бонні. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук