Тігіпко подумає над пенсіями для українських заробітчан

Економіка28 січня 201143012

28 січня віце-прем’єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко під час телемосту між Києвом-Донецьком-Львовом-Полтавою-Харковом «Особливості пенсійної реформи в Україні» зазначив, що доцільно вивчити питання пенсійного забезпечення українських трудових емігрантів.

Тігіпко зокрема зазначив: "Якщо заробітчани не сплачували внески до ПФУ, то солідарна система не зможе їх підтримувати. Солідарна система – це коли всі платять, а після цього всі пенсіонери отримують". За його словами, сьогодні, люди, які сплачували такі внески до виїзду за кордон, зможуть претендувати на певну підтримку від Пенсійного фонду.

На думку міністра, потрібно створювати умови для повернення цих людей на український ринок праці. "Треба відпрацювати систему, яка б дозволила людям, які поїхали на роботу, легально нормально працювати і робити відрахування до Пенсійного фонду України, і після повернення на Україну отримати нормальну пенсію… Будемо далі працювати і над цим", – сказав міністр.

Міністр сподівається на спілкування з трудовими емігрантами: "Я зараз дав завдання щодо того, щоб ми мали зв’язок з усіма людьми, які поїхали за межі України. Зараз ми готуємо відповідний сайт і телефон, який має бути постійно на зв’язку. І якщо виникло запитання – всі українці з усього світу можуть звернутися на цей телефон в Україні, вдень і вночі їх почують, і швидко державний орган почне працювати".

"У нас, за оцінками вчених, сьогодні 2,5 - 3 млн. трудових мігрантів, і безумовно, нам потрібно подумати, яким чином, ми можемо їх залучити в наші пенсійні фонди, щоб вони могли розраховувати на відповідні пенсії", – резюмував він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук