Тігіпко запевняє, що пенсійна реформа потрібна українцям, а не МВФ

Економіка17 червня 20115817

Ситуація з пенсійною системою в Україні на сьогодні є дуже поганою, і саме тому вона вимагає реформування, заявив в ефірі "Шустер Live" 17 червня віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко.

Відповідаючи на запитання ведучого щодо того, що, згідно з думкою глядачів у студії, пенсійна реформа в Україні потрібна МВФ, а не самим українцям, Сергій Тігіпко зазначив, що на сьогодні в державі діє недосконала солідарна пенсійна система.

Пенсії в Україні, за його словами, є низькими, і в середньому становлять 1178 грн (104 євро); при цьому 60% пенсіонерів отримують менше 1 тис. грн. Пенсійний фонд України є збитковим, наголосив Тігіпко: за хорошим прогнозом, цього року дефіцит становитиме 17,8 млрд грн, або 1,5% ВВП.

Також урядовець наголосив на тому, що в Україні кількість людей, що сплачують внески в ПФУ, на сьогодні становить 14 млн, а пенсіонерів є 13,766. При цьому демографія постійно погіршується, і, згідно з найбільш оптимістичним прогнозом, цей показник становитиме 1 до 1.

«Це – найгірша ситуація в Європі. Я не знайшов жодної держави в Європі, де було б гірше», - зазначив Сергій Тігіпко. Так, він вказав на те, що у Франції цей показник становить 3 до 1, а у Польщі – 2 до 1.

«Це – загальна ситуація. Вона, можу сказати, дуже погана», - додав віце-прем’єр.

Саме ця погана ситуація, за словами Сергія Тігіпка, і штовхає уряд до пенсійної реформи. Уряд демонструє «правильний і чесний» підхід, ідучи на такі непопулярні кроки і розмови, наголосив віце-прем’єр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук