Томенко направив до ВАСУ позов щодо позбавлення його мандату

СуспільствоОксана Руда, 2 квітня 20161130

Микола Томенко направив позов щодо позбавлення його мандату народного депутата до Вищого адміністративного суду України. 

Як повідомили у прес-службі політика, у позовній заяві йдеться про визнання неправомірними та скасування рішення ХІІ позачергового з’їзду партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» № 8-ПД від 25 березня 2016 року про дострокове припинення повноважень Томенка. 

«Микола Томенко як позивач звертає увагу на те, що згідно з ч. 5 ст. 81 Конституції України «у разі не входження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної політичної партії (виборчого блоку політичних партій) з дня прийняття такого рішення», – йдеться у повідомленні.

Враховуючи це, зазначається, що даною нормою Основного Закону встановлюється обов’язкова передумова дострокового припинення повноважень народного депутата у зв’язку з його виходом із фракції – наявність закону. За відсутності відповідного закону рішення з’їзду партії є недостатньою підставою для дострокового припинення повноважень народного депутата.

«Ми розуміємо, що у даному випадку мова йде про тривалий судовий процес, який закінчиться рішенням Європейського суду з прав людини... ми переконані, що рішення Європейського суду буде на нашу користь», – зазначив Томенко.

Нагадаємо, 28 березня Центральна виборча комісія позбавила народних депутатів від "Блоку Петра Порошенко" Єгора Фірсова та Миколи Томенка мандатів. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук