Торік заробітчани перерахували в Україну $5 млрд
18 грудня у світі відзначають Міжнародний день мігранта. В Україну щороку надходить понад 5 мільярдів доларів грошових переказів від трудових мігрантів, які працюють за кордоном, розповідають у Міжнародній організації з міграції (МОМ).
У МОМ підрахували, що минулого року українці, які працюють закордоном, надіслали своїм родинам в Україну понад 5 мільярдів доларів. Це складає половину від прямих закордонних інвестицій і шосту частину валютних резервів країни. Переважно кошти надходять із Італії, Польщі, Іспанії та Чехії, де багато українських заробітчан, пише Радіо Свобода.
Загалом у світі минулого року обсяги грошових переказів від заробітчан перевищили 400 мільярдів доларів. За словами голови представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфреда Профазі, за останні 10 років ця сума подвоїлася. Загалом, вважає він, якщо налагодити управління міграційними процесами, то може заробити кожна держава.
«Якщо правильно керувати міграційними процесами, вони будуть вигідними для держав так само, як і для самих мігрантів чи їхніх родин. Країни, які отримують мігрантів, мають можливість заповнити свій ринок праці. Країни, з яких мігранти виїжджають, можуть отримати грошові вливання у вигляді переказів, які здійснюють мігранти для своїх родин», – додає він.
Водночас, у Міжнародній організації праці наголошують, що, попри переваги у вигляді фінансових надходжень, трудова міграція має й суттєві мінуси. Координатор МОП в Україні Василь Костриця розповідає, що за роки незалежності з України на пошуки роботи закордоном виїхала майже третина кваліфікованих працівників.
«Має бути сприяння тому, щоб люди поверталися до країни походження: це повинна бути стабільна політика, яка має сприяти поверненню трудящих мігрантів. Інший напрям – це забезпечення прав мігрантів у сфері праці, переважно на рівні двосторонніх угод, особливо у тих країнах, де вони сьогодні працюють. Не менш важливо створювати умови зайнятості та гідної праці всередині країни», – зазначив Василь Костриця.