Transparency International у Росії включили до реєстру «іноземних агентів»

СвітРоман Ганкевич, 7 квітня 20151670
Transparency International у Росії включили до реєстру «іноземних агентів»
фото Slon.ru
Графітті на фасаді офісу російського «Меморіалу»

Мін'юст РФ вніс російське відділення Transparency International в реєстр некомерційних організацій (НКО), що виконують функції іноземного агента. Про це повідомляє російський «Интерфакс» з посиланням на прес-службу російського відомства.

«Мін'юстом Росії 7 квітня в реєстр некомерційних організацій, що виконують функції іноземного агента, включена Автономна некомерційна організація «Центр антикорупційних досліджень ініціатив «Трансперенсі Інтернешнл - Р»», - йдеться у прес-службі відомства.

Там відзначили, що факт відповідності НКО ознаками НКО-іноагента був встановлений в ході прокурорської перевірки.

Російське відділення Transparency International маж намір оскаржити таке рішення Мін'юсту РФ.

«Ми з цим рішенням не згодні і будемо його оскаржувати в суді», - сказав у вівторок генеральний директор російського відділення Transparency International Антон Помінов.

Кількість організацій, що їх Мін'юст РФ визнав іноземними агентами, перевищила 50. До реєстру також включені такі правозахисні організації, як центр «Меморіал», музей і громадський центр імені Сахарова, а також рух «За права людини».

Як відомо, провідні російські правозахисні організації бойкотують закон, який зобов'язує НКО, що отримують іноземні гранти, реєструватися в реєстрі «іноземних агентів». Найстаріша російська правозахисна організація «Московська Гельсінкська група» через закон про НКО повністю відмовилася від зарубіжних грантів, скоротила штат і число проектів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук