Три львівські університети потрапили у топ-10 ВНЗ за науковими публікаціями
Портал Osvita.ua опублікував щорічний рейтинг університетів на основі даних наукової бази Scopus. Результати рейтингу базуються на показниках цитованості статей науковців вишів. До першої десятки рейтингу потрапили одразу три львівські університети.
У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша, яким рахують кількість наукових публікацій та кількість їх цитувань. ЛНУ імені Івана Франка покращив свою позицію на одну сходинку і посів третє місце в рейтингу, поступившись КНУ імені Тараса Шевченка та ХНУ імені Василя Каразіна. Науковці Львівського університету підготували 9,3 тис. статей, отримавши понад 65 тис. цитувань на свої публікації.
Другий рік поспіль Національний університет «Львівська політехніка» посідає восьме місце рейтингу. Його науковці підготували 11,7 тис. статей, які зацитували понад 56 тис. разів.
Також зберіг свою позицію ЛНМУ імені Данила Галицького, посівши дев'яту сходинку рейтингу. Його викладачі опублікували 2 тис. статей і отримали понад 18,7 тис. цитувань.
Інші львівські виші посіли нижчі місця в рейтингу, зокрема Львівський державний університет безпеки життєдіяльності піднявся на 80 місце, Львівський торговельно-економічний університет піднявся на 92 місце. Львівський державний університет фізичної культури опустився на 105 місце, Львівський національний аграрний університету піднявся на 113 місце, університет внутрішніх справ – на 138 місце, Український католицький університет посів 163 місце, університет бізнесу і права – на 171 місце, медичний інститут – на 179 місце, інститут економіки і туризму опустився на 193 місце. ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького зберіг за собою 59 місце, як і у 2022 році.
Зазначимо, що Scopus є найбільшою у світі універсальною базою даних, де можна відстежити наукову цитованість публікацій. Scopus є найбільш повним та вичерпним ресурсом для пошуку наукової літератури, що об’єднує публікації із наукових журналів, матеріали конференцій, а також статті з наукових книжок. Для підрахунку цитованості в базі даних використовують індекс Гірша.