Ціни на овочі в Україні зростають, випереджаючи деякі країни ЄС

Економіка12 січня 20112550

За даними статистиків, ціни на харчі в Україні зростають. Оптова ціна білокачанної капусти - 4,25 гривень, кілограм картоплі - від 6-7 гривень. У Польщі ці та інші харчі дешевше – інколи на 30%.

Головна причина зростання цін у цьому сезоні - це неврожай, зазначив Deutsche Welle харківський фермер з майже 20-річним досвідом Сергій Цвєтков. Його прогноз: далі буде "ще гірше", як мінімум - з картоплею та іншими популярними овочами. "Упродовж трьох років через спеку у мене повністю зник фонд насіння. У моєму господарстві не вистачає води. Загалом у Харківському регіоні немає вже картоплі. Увесь південний схід згорів повністю", - відзначив Цвєтков.

Такий неврожай буває раз на 30-40 років та він тільки загострив проблеми галузі, вважає харківський експерт з аграрних питань Віктор Звєрєв та вказує на проблеми, що впливають на вартість овочів. Наприклад, це дефіцит сховищ, які, принаймні у Харківській області, віддали бізнесу задля складів або вирощування грибів. Крім того – відсутність ринку землі: "Фермерські господарства не можуть гарантовано працювати на землі 5-10 років. Вони живуть одним днем", - вважає експерт.

Високі ціни на овочі не заважають фермерам конкурувати з європейськими через їх "іноді неприродний смак", запевняє харківський фермер Сергій Цветков. "Я вирощую продукт чистий, хімію майже не використовую. Люди мене знають", - каже фермер та пропонує державі легко позбутися проблеми дорогих продуктів - ліквідувати систему перепродажу та посередників:

"Дехто в Україні це вже зробив. Достатньо рішення місцевої влади про виділення майданчиків у мікрорайонах, де могли б торгувати тільки фермери", - повідомив Цвєтков.

Але розраховувати на підтримку держави підстав замало. Тому харківський фермер хоче забути свої 20 років у овочівництві та повністю перейти на садівництво.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук