«Цього року маємо в Каннах чотири проекти»
Менеджерка TorinoFilmLab Жульєт Фурньєр про участь Львова у престижному кінопроекті
0Уже в березні 2020 року Львів стане одним із трьох міст Європи, в якому організують воркшоп в межах престижної сценарної майстерні TorinoFilmLab. Перемовини про таку можливість тривали понад рік. Про те, як це відбуватиметься ZAXID.NET розпитав менеджерку програми Жульєт Фурньєр, яка мала визначити львівські локації для майбутнього воркшопу.
Загалом проект (ScriptLab) складається із трьох частин, у 2020 році їх проведуть у Львові, Гельсінкі та Турині. Львів вперше візьме участь у події. Це сталося зокрема зусиллями львівської Кінокомісії. Нагадаємо, саме вона була першою створена в Україні, а також стала єдиним членом від України у Європейській мережі кінокомісій. Також до підтримки проекту долучилась і Львівська міська рада.
TorinoFilmLab – відома та престижна сценарна майстерня у Європі, яка підтримує нові таланти з усього світу через навчання, розвиток, фінансування та розповсюдження. Тренінгові ініціативи ScriptLab, FeatureLab та SeriesLab працюють протягом року. ScriptLab та FeatureLab досягли свого остаточного розвитку на зустрічі TorinoFilmLab в листопаді під час кінофестивалю у Турині. Докладніше про це розповіла Жульєт Фурньєр.
Жульєт Фурньєр
Насамперед чому Львів?
TorinoFilmLab організовує вокршопи по цілому світу, а насамперед в Європі. Цього року буде три програми в трьох різних містах і сценарну майстерню цього року ми вирішили вперше організувати у Львові. Це програма для тих, хто створює повнометражні фільми, які знаходяться лише на початку створення.
У Львові нас приваблює не тільки місто, а й дуже добра співпраця з Львівською міськрадою та Львівською кінокомісією.
Група складатиметься із тринадцяти учасників, які протягом тижня працюватимуть над проектами, а також паралельно зможуть відвідати лекції та майстер-класи тощо. Майстерні відбуватимуться у трьох Європи.
В усіх трьох містах працюватимуть одні й ті ж учасники?
Так. Ця програма триватиме 9 місяців, вона розпочнеться у березні та завершиться у листопаді.
Третя частина, традиційно відбудеться у Турині на Форумі копродукції (TFL Meeting Event). Вона стане своєрідним пітчингом, де учасники зможуть презентувати свої роботи для продюсерів, дистриб'юторів, покупців тощо.
У Львові майстерня займатиметься сценаріями?
Так. Це буде перший етап роботи над фільмом.
Звідки будуть учасники?
Вони будуть з цілого світу. Я дуже сподіваюся, що будуть у їх числі учасники з України.
Ми маємо багато програм. Переважно ми працюємо із першим та другим фільмом, це так звана FeatureLab. Є варіанти, коли ми працюємо з третім фільмом. Є програми, які не лімітують, який саме за рахунком фільм робить режисер. Але все ж таки ми надаємо переваги роботі з початківцями, тож йдеться про міжнародну підтримку початківців.
Які саме фахівці працюють з учасниками?
Вони дуже й дуже різні. Ми запрошуємо професіоналів з усього світу. Цього року це Франц Роденкіршен, німецький консультант та викладач сценарної майстерності. Окрім індивідуальних консультацій, він працює в якості тутора для TorinoFilmLab, Berlinale Talents, CineLink Sarajevo тощо.
Цього року вдруге працюватиме Надья Дюмушель, сценаристка, яка працювала над сценаріями таких фільмів як Next Step, що барв участь у Тижні критики в Каннах тощо. Вона займається арт-хаусним кіно, слова та образи стали її основним акцентом.
Третьою буде Марія Сорлун з Ісландії, яка працювала над фільмами Jargo та Adam, прем'єри яких відбулись на Берлінале 2004 та 2018 роках. З 2006 року вона також працює консультантом з кіно і телебачення для Ісландського кіноцентру.
Працюватимуть данець Размус Хорск’єр, який переважно спеціалізується на фільмах для молодих глядачів, а також Франсуаз фон Рой з Берліна, яка є радницею зі сценаріїв на різних проектах жанрового, експериментального, документального та арт-кіно.
Тобто ми намагаємося запрошувати дуже різних лекторів. Наразі я ще не можу точно сказати, чи працюватимуть вони й наступного року.
Чи TorinoFilmLab співпрацює з великими фестивалями?
Звичайно ми співпрацюємо з кінофестивалем у Турині, який відбувається у листопаді. Щороку у ньому беруть участь фільми, створені за нашої підтримки.
Також, фільми створені за нашої підтримки були на Двотижневику режисерів та Тижні критики у Каннах, на Берлінале тощо. Цього року маємо в Каннах чотири проекти, один в «Особливому погляді», два – в Тижні критики та ще один у Двотижневику режисерів.
Якими мають бути учасники?
Ми відбираємо учасників за їх заявками, подивитися умови можна на нашому сайті.
Фото ScriptLab 2018/ Fabio Ortolan - TFL