Цьогоріч кількість отримувачів субсидій подвоїться, - Мінсоцполітики

Економіка10 січня 20110

Кількість отримувачів субсидій у 2011 р. має подвоїтися, у порівнянні з попереднім. Ткаі прогнозними розрахунками, закладено у бюджет 2011 року.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Міністерства соціальної політики України, у 2011 р. кількість отримувачів житлових субсидій зросте до 1 млн 291 тис. сімей, а середній прогнозний розмір субсидії складе 228,15 грн на місяць або 2 тис. 737,90 грн на рік.

«Кількість в 1 млн 291 тис. сімей є середньорічним показником. Насправді вже зараз, з урахуванням запровадження широкого інформування населення про спрощений порядок надання субсидій їх отримує вже понад 1,5 млн сімей. Однак влітку, коли до платежів не включається плата за опалення приміщень, кількість сімей, що потребують цю допомогу держави, знижується, як свідчить статистика попередніх років, до 200-300 тис. сімей», - роз'яснюють у Мінсоцполітики.

Всього у держбюджеті на 2011 р. на "надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та при будинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот" передбачено 7,0 млрд грн, що на 1,1 млрд грн більше, ніж минулого року.

"Закладених ресурсів цілком достатньо для забезпечення потреб соціально вразливих верств населення у даному виді соціальної допомоги від держави з урахуванням прогнозних змін тарифів на тепло та електроенергію протягом поточного року", - запевняють у Мінсоцполітики.

Нагадаємо, що 30 серпня 2010 р. Верховна Рада (ВР) України прийняла проект Постанови про соціальний захист населення у зв'язку з формуванням тарифів на газ і житлово-комунальні послуги.

Зокрема, постановою передбачається зменшення розміру обов'язкової оплати за житлово-комунальні послуги, включаючи оплату за газ, з 15% до 10% середньомісячного сукупного доходу для сімей, які складаються з пенсіонерів, інвалідів і дітей до 18 років, а також з 20% до 15% для інших сімей, у складі яких є працездатні громадяни.

Також передбачається впровадження спрощеної системи призначення житлових субсидій, включаючи оплату за газ, яка передбачає звільнення громадян від збору довідок, зокрема про склад сім'ї, вартість комунальних послуг для призначення субсидій.

Відзначимо, згідно з постановою Кабінету міністрів від 14 липня 2010 р. в Україні діє нова спрощена система надання житлових субсидій. У відповідності до неї в Україні встановлений найнижчий в країнах СНД поріг відшкодування вартості послух ЖКГ для населення. Так, сім'ї, що складаються з пенсіонерів чи інших непрацюючих громадян мають право сплачувати за комунальні послуги не більше 10% свого місячного доходу (інше компенсує держава), сім'ї працюючих громадян не більше 15% свого місячного доходу.

У 2010 р. середньомісячна кількість отримувачів субсидій на оплату житлово-комунальних послуг складала 605 тис. сімей. При цьому середній розмір щомісячної субсидії становив 164,10 грн, або 1 тис. 969,2 грн на рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук