Цьогорічний травень був найтеплішим в історії світових спостережень

У всьому світі травень був на 0,63 градуса тепліший за середній травень від 1981 року

СвітЮрій Братюк, 6 червня8181

У травні у світі була зафіксована найвища середня температура за весь час спостережень. Про це розповіли в Коперниківській службі змін клімату, повідомляє «Радіо Свобода».

За словами кліматологів, дійсно різкі температурні аномалії почалися ще в січні цього року, а у травні у всьому світі температура була на 0,63 градуса тепліша за середню температуру в травні від 1981 року.

Кліматологи вказують, що в російському Сибіру, який містить значну частину вічної мерзлоти Землі, температура травня була на 10 градусів за Цельсієм вища від середньої від 1981 року. На окремих частинах річок Об та Єнісей спостерігався рекордно ранній прорив льоду.

В усьому світі середня температура поверхні Землі за 12 місяців (від червня 2019-го до травня 2020 року) була майже на 1,3 градуса вищою від доіндустріального рівня – орієнтиру, яким часто вимірюється ступінь глобального потепління.

Теплова хвиля в деяких районах Сибіру та Аляски спричинить особливу тривогу в регіонах, які минулого року були охоплені величезними лісовими пожежами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук