Цукор для Криму може подорожчати на 160 млн грн

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 3 червня 201467181

За результатами дослідження «Агропродовольчий спектр України-2014», проведеного агенцією AgriSurvey, окупований Крим взагалі не забезпечує власні потреби в цукрі, а перехід з українського на російський цукор коштуватиме кримчанам додатково понад 160 мільйонів гривень на рік.

Про це повідомили у прес-службі асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).

У 2013 році в Україні було вироблено 1,26 млн. тонн цукру, що на 41,2% нижче за показник 2012 р. При цьому, як стверджують в агенції AgriSurvey, ТОП-15 найбільших підприємств забезпечили виробництво цукру в обсязі 890 тис. тонн або 70,7% від загального виробництва. Таким чином, концентрація цукрової галузі продовжує зростати, адже в 2012 році ТОП-15 підприємств виробляли всього 41,7% обсягів цукру.

«Консолідація галузі виробництва цукру зумовлена, насамперед, кон’юнктурою ринку. Внаслідок перевиробництва 2012 року з ринку пішла майже половина підприємств – в першу чергу ті підприємства, що не входять в структури агрохолдингів і не мають власного виробництва цукрового буряка. Забезпеченість власною сировиною дозволяє працювати значно ефективніше в часи, коли надмірні обсяги виробництва цукру призводять до низьких цін реалізації», - зазначає Тарас Гагалюк, директор агенції AgriSurvey.

У той же час, за словами Гагалюка, із серйозними проблемами щодо забезпечення цукром може стикнутися окупований Крим. Так, при загальному споживанні цукру в Криму на рівні 85 тис. тонн на рік, регіон наразі не має жодних власних потужностей з виробництва цукру. Якщо в Криму буде прийнято рішення замінити український цукор російським (при тому, що Росія є нетто-імпортером цукру), то це, насамперед, зачепить споживачів. Адже внаслідок вищої ціни цукру, що склалася на роздрібному ринку Росії, вони можуть втратити понад 160 млн. грн. в річному вимірі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Nikolay Gnatenko 3 червня 2014, 21:14

  Для крымчан это мелочи. Ну потратит семья на 200-300 рублей больше на сахар в год. А, если учесть, что зарплаты и пенсии выросли в 2-3 раза, то это чепуха.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук