ЦВК раптово збільшила кількість бюлетенів для першого туру і скоротила для другого

Кількість бюлетенів для першого туру буде на 263 тис. більшою, ніж для другого

СуспільствоВолодимир Пиріг, 19 березня 201914580
ЦВК раптово збільшила кількість бюлетенів для першого туру і скоротила для другого
Спершу бюлетені розподілялися порівну – по 30,18 млн штук на перший і другий тури

Центральна виборча комісія 7 березня за переговорною процедурою уклала угоду з ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» про друк бюлетенів на 166,37 млн грн і майже відразу змінила розподіл бюлетенів між першими і другим турами виборів.

Як повідомило видання «Наші гроші» з посиланням на систему електронних державних закупівель ProZorro, для виборів президента України замовили виготовлення і пакування 60,36 млн виборчих бюлетенів на обидва тури.

Спершу бюлетені розподілялися порівну: по 30,18 млн штук на перший і другий тури. Однак 12 березня вартість договору зменшили додатковою угодою до 165,59 млн грн, а також змінили розподіл бюлетенів. Для першого туру кількість бюлетенів збільшили до 30,44 млн штук по 4,26 грн, для другого – зменшили до 29,92 млн штук по 1,20 грн.

«Загальна кількість не змінилася, тобто ЦВК перенесла 263 тис. бюлетенів із другого на перший тур. Хоча ніяких радикальних змін з кількістю виборців за три тижні між першим туром 31 березня і другим туром 21 квітня відбуватись не повинно», – наголошується в публікації.

У додатковій угоді ЦВК пояснила, як визначила нову необхідну кількість бюлетенів для першого туру – 30,44 млн. При цьому ЦВК послалася на Держреєстр виборців, який станом на 7 березня налічував 29,94 млн осіб. Але у подальших розрахунках це число більше ніде не згадувалось.

Переглянути додаткову угоду в PDF можна на сайті ProZorro.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук