ЦВК вирішила не повертати гроші екс-«регіоналу», який хотів балотуватися у президенти

Комісія відмовила Володимиру Олійнику «у зв’язку з відсутністю правових підстав», а усі 2,5 млн грн тепер перерахують до держбюджету

СуспільствоЮрій Братюк, 31 березня 201916732
Сам Олійник після Революції Гідності виїхав до РФ та заснував там «Комітет порятунку України».

ЦВК ухвалила рішення перерахувати до держбюджету кошти, внесені представниками екс-регіонала Володимира Олійника як заставу для реєстрації кандидатом у президенти.

Відповідне рішення було ухвалено в ході засідання ЦВК 30 березня. За даними центрвиборчкому, до комісії надійшли звернення Чорнобильського С.В., Мартиненка О. Ф., Відомого М.М., Олійника Д.В. щодо повернення коштів, внесених на спецрахунок як грошову заставу для реєстрації Олійника кандидатом на пост президента України на чергових виборах.

Комісія відмовила у задоволенні звернень у зв’язку з відсутністю правових підстав, а усі 2,5 млн грн тепер перерахують до держбюджету.

Варто зазначити, що представник екс-нардепа від Партії регіонів Володимира Олійника подав документи до ЦВК на початку лютого, однак у реєстрації Олійнику відмовили: комісія встановила, що він не особисто подав заяву, не засвідчив її належним чином, заставу за Олійника подали четверо інших осіб, що суперечить закону. Сам Олійник після Революції Гідності виїхав до РФ та заснував там «Комітет порятунку України».

Додамо, що згідно із діючим законодавством грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост президента України, або кандидатом на пост президента України у розмірі 2,5 млн грн. При цьому вона повертається, якщо відповідного кандидата визнано обраним президентом або включено до виборчого бюлетеня для повторного голосування. В інших випадках грошова застава не повертається і перераховується до Державного бюджету України.

У разі прийняття ЦВК рішення про відмову в реєстрації кандидата на пост президента України, внесена грошова застава зазвичай повертається.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук