У банку Порошенка прокоментували виведення грошей Януковича підставними особами

Прес-служба банку заявила, що вони є законослухняними та відповідно до ухвали суду дозволили людям забрати свої гроші

СуспільствоКатерина Чурилова, 10 листопада 201812702
Гроші в банку президента зняли працівники збанкрутілого банку сина екс-президента

«Міжнародний інвестиційний банк» (МІБ) наголошує, що, виконуючи ухвали суду про скасування арешту коштів, які раніше перебували на депозитах підставних осіб у банку сина екс-президента Олександра Януковича, не мав права перешкоджати клієнтам в подальшому розпоряджатися коштами. Про це йдеться в заяві прес-служби банку у відповідь на розслідування програми «Схеми», згідно з яким майже два мільярди гривень, які перебували на депозитах підставних осіб Олександра Януковича, були виведені через «Міжнародний Інвестиційний Банк» чинного президента Петра Порошенка.

«Відповідно до вимог законодавства України, банк не має права відмовити у відкритті рахунка, вчинення відповідних операцій за яким передбачено законом, установчими документами банку та наданою йому ліцензією, крім випадків, коли банк не має можливості прийняти на банківське обслуговування або якщо така відмова допускається законом або банківськими правилами», – йдеться в заяві.

У банку наголосили, що згадані у програмі «Схеми» від 8 листопада фізичні особи відкривали банківські рахунки в АТ «МІБ» на тих самих умовах, які пропонуються всім клієнтам-фізичним особам, і банк не мав законних підстав для відмови у відкритті рахунків вищезазначеним особам.

Пізніше в передбаченому законом порядку працівники банку повідомили Державну службу фінансового моніторингу про фінансові операції клієнтів, що містять ознаки, передбачені законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Зазначені кошти були заблоковані на рахунках.

«Виконуючи ухвали суду про скасування арешту коштів, АТ «МІБ» не мало права ставити під сумнів законність судових рішень та перешкоджати клієнтам в подальшому розпоряджатися власними коштами, які визнані судом, як законно набуті», – наголосили в банку.

Там повідомили, що наразі на рахунках в МІБ арештовано понад 200 млн грн, подальшу долю яких вирішать правоохоронні та судові органи.

Як пише «Українська правда», у свою чергу прес-служба Адміністрації Президента у коментарі наголосила, що зусиллями Генеральної прокуратури до бюджету повернуто 44 млрд грн, привласнених раніше фірмами, пов’язаними з екс-президентом Віктором Януковичем та його оточенням. В АП наголосили, що, крім грошей, у державну власність повернуті заповідники, ліси, земельні ділянки, акції великих підприємств та інші активи.

«Всі ці факти більше ніж промовисто свідчать про послідовний курс влади на повернення до бюджету всіх державних ресурсів, незаконно привласнених Януковичем та іншими топ-особами його режиму», – вважають в канцелярії президента.

Раніше програма «Схеми» оприлюднила розслідування, згідно з яким майже два мільярди гривень, які були на депозитах підставних осіб у банку сина екс-президента Олександра Януковича, були виведені через банк чинного президента Петра Порошенка. У більшості випадків гроші знімали готівкою через касу.

«Якщо врахувати, що комісія за видачу готівки складає один відсоток, то тільки на комісії МІБ міг заробити до 20 мільйонів гривень», –​ зазначили журналісти.

Як повідомляв ZAXID.NET, наприкінці лютого 2017 року суд арештував 312,5 млн грн на рахунках у «Міжнародному Інвестиційному Банку», кінцевим власником якого є президент України Петро Порошенко, які надійшли із «Всеукраїнського банку розвитку» Олександра Януковича – сина екс-президента України Віктора Януковича. Рішення прийнято за клопотанням Генпрокуратури.

В ухвалі суду зазначається, що, за даними Держфінмоніторингу, 10 січня службові особи «Всеукраїнського банку розвитку», власником якого до ліквідації був Олександр Янукович, перерахували ₴312,5 млн у «Міжнародний Інвестиційний Банк», основним власником якого є президент Петро Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук