У Чернівцях пройшла масштабна хресна хода на підтримку парафій, які переходять до ПЦУ

В регіоні посилилося протистояння через перехід парафій від УПЦ МП до ПЦУ

В Чернівцях православні влаштували хресну ходу на підтримку парафій, які не можуть перейти до ПЦУ через тиск з боку УПЦ МП

У Чернівцях у неділю, 2 червня, відбулася масштабна хресна хода на підтримку православних парафій, які проходять складну процедуру переходу до Православної церкви України, повідомила сторінка «Православні Буковини».

У хресній ході взяли участь кілька тисяч мирян та понад сотня священиків. Очолили хресну ходу митрополит Чернівецький і Буковинський ПЦУ Данило, архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій та архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман. Також для участі в хресній ході приїхали парафіяни з багатьох сіл Буковини, але найбільше з тих сіл, де громади вирішили перейти з Української православної церкви Московського патріархату до ПЦУ. Громади цих сіл затвердили рішення про перехід до ПЦУ, але отримали шалений спротив від УПЦ МП та агресивно налаштованих її прихильників, які чинять фізичні перешкоди і не допускають парафіян до храмів.

Фото зі сторінки «Православні Буковини» у Facebook

Учасники хресної ходи звернулися до влади області не гальмувати процес добровільного переходу парафій, а виконувати законодавство та не йти на протиправні вимоги представників УПЦ МП, які останнім часом вдалися до тиску на Чернівецьку ОДА.

Зокрема, представник села Рингач Новоселицького району звернувся до Чернівецької ОДА та голови Михайла Павлюка з проханням швидше затвердити статут церковної громади Рингача.

«Зараз люди змушені молитися надворі біля церкви, натомість промосковська меншість вчиняє антизаконне свавілля, фізично не допускає мирян до храму», – наголосив він.

Також, як сказано у повідомленні, схожа ситуація і в селі Заволока.

«Там представники Московського патріархату без відома громади села намагалися вивезти з храму майно. Завершилося усе тим, що храм зачинили до рішення суду. А голосування у Заволоці було таким: 162 за ПЦУ з 165 учасників зборів громади», – йдеться у повідомленні.

Учасники ходи ухвалили звернення до голови ОДА, керівників СБУ та поліції, у якому йдеться про неприпустимість допущення правоохоронцями завезених та підставних осіб на території храмів, що спричиняє конфлікти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук