У червні відбудеться Другий львівський аутсорсинговий форум
У суботу, 26 червня, у Львові відбудеться Другий львівський аутсорсинговий форум. Власники і директори компаній зі сфери інформаційних технологій зберуться для того, щоб поділитися своїм досвідом, відкрито поговорити про проблеми росту компаній, дати поради колегам.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міськради, окрім цього, керівники компаній зможуть висловити свої ідеї на такі теми, як недостатній рівень знань випускників ВНЗ, найкращі методи вивчення англійської мови, а також і про систему освіти.
«Тільки 20% аутсорсингових ІТ фірм України – це компанії, де колектив налічує більше, ніж 50 осіб», - зазначив Ростислав Чайка, який створив тренінгові центри для кількох ІТ компаній. «Тому надзвичайно важливо, щоб компанії ділилися своїм досвідом, розповідали колегам про свої успіхи та невдачі».
«Практично усі експерти сходяться в думці, що інтелектуальний потенціал нашої країни Дозволяє суттєво збільшити ринок українського аутсорсингу. Власне, для цього вже вдруге і проводитиметься цей форум. Перший такий захід викликав значний інтерес на Західній Україні і з боку тих, хто надає послуги, й тих, хто ними користується. А зараз до Львова приїде ТОП-менеджмент зі всієї України», - наголосив координатор форуму Ростислав Чайка.
Аутсо́рсинг (англ. outsourcing) — передача компанією неосновниx для компанії бізнес-процесів стороннім виконавцям на умовах субпідряду — найчастіше з мотивів зменшення витрат на ці бізнес-процеси, або рідше, для покращення якості результату: послуг, виготовлюваних комплектуючих тощо.
Найчастіше мається на увазі IT-аутсорсинг, тобто аутсорсинг інформаційних технологій, зокрема робіт по створенню та супроводу програмних продуктів. Очевидним чином можливість зменшення витрат при цьому пов'язана з великою зарплатнею програмістів (та в цілому з вартістю інтелектуальної праці) в країнах з розвиненою економікою. Відповідно й утримання ІТ-підрозділів великих корпорацій вимагає колосальних витрат. Щоб їх зменшити, доцільно відмовитися від повного штату програмістів і передати якусь частину їхньої роботи (а в багатьох випадках — усю таку роботу повністю) іншим фірмам, в багатьох випадках — за кордон (офшорне програмування), що обходиться набагато дешевше. Так на різниці в оплаті праці «всередині» компанії та «зовні» (за межами країни) зародилося «офшорне програмування» як бізнес-напрямок.