У Держдумі РФ вирішили списати кримчанам борги перед українськими банками

ЕкономікаАндрій Стець, 17 липня 201711070
Борг або частина боргу до 5 млн рублів перед українськими банками хочуть списати

Держдума Росії прийняла в другому читанні поправки до закону про погашення боргів жителів анексованого Криму перед українськими банками (422-ФЗ). Про це пише російське видання «Коммерсант».

Відповідно до закону, вимагати погашення боргу зможуть лише акредитовані при Фонді захисту вкладників російські компанії, які викупили борги в українських банків. На цей момент у ФЗВ акредитовані чотири компанії, вони скупили понад 1 млрд рублів боргів кримчан.

Сам Фонд захисту вкладників перейде в розпорядження проросійської окупаційної влади Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке зараз володіє ФЗВ, має перерахувати до фонду 1,5 млрд руб. невитраченого майнового внеску.

У Криму і Севастополі вже готують регіональний проект. За інформацією видання, в даному проекті планується записати, що борг або частина боргу до 5 млн руб. підлягає безумовному списанню. Таким чином, амністію від українських кредитів отримає переважна більшість громадян Криму та індивідуальних підприємців, а компанії зможуть істотно зменшити борги.

За словами співрозмовників видання, компанії, які купували борги кримчан перед українськими банками, орієнтувалися в першу чергу на роздрібних клієнтів, чиї борги укладаються в 5 млн руб.

Не залишаться без уваги і ті кримчани, у кого борги більше 5 млн руб. «Влада» півострова планує наділити наглядову раду ФЗВ правом приймати рішення про списання боргу понад 5 млн руб. за обставинами, які мають істотне значення для особистості позичальника.

Тим, хто не потрапить і під цей критерій, планується запропонувати досить пільгові умови погашення. У разі разового погашення певної частини боргу можна буде позбутися суттєвої його частини: при внесенні 5% суми заборгованості буде погашено 20%, внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук