У Добротворі відкриють швейний цех на 20 робочих місць
Компанія «Троттола» відкриває у селищі Добротвір новий швейний цех на 20 робочих місць. Проект став результатом співпраці між ПАТ «Західенерго», компанією ДТЕК, Спільнотою Соціально Відповідального Бізнесу, добротвірською громадською організацією «Перспектива+» та місцевою владою.
Як розповіла 17 липня у коментарі для журналістів представниця ГО «Перспектива+» Ганна Сологуб, ініціатива виникла сама собою, оскільки розпочалася приватизація енергетичних компаній, а Добротвірська ТЕС з близько 1,3 тис. працівниками є ключовою для восьмитисячного селища. «Почалося скорочення на Добротвірській ТЕС. Ми зрозуміли, що треба шукати якоїсь ради, бо селище фактично живе за рахунок електростанції», - зазначила вона.
Відтак ГО «Перспектива+» за допомогою Спільноти Соціально Відповідального Бізнесу написала бізнес-план, зробила зведений аванс і подала відповідні заявки. Ідея власне швейної фабрики, за словами Ганни Сологуб, виникла через те, що саме компанія «Троттола» виявила зацікавленість в інвестуванні, і тому, що в Добротворі є відповідні кадри, адже донедавна місцевий ліцей готував кравчинь.
Своєю чергою партнер Спільноти Соціально Відповідального Бізнесу Володимир Воробей розповів, що приміщення для швейного цеху допомогли знайти ПАТ «Західенерго» і його найбільший акціонер компанія ДТЕК. «Це є перший цех, який вони відкривають. Вони хочуть спробувати, як воно піде, як люди працюють, але вони мають великі плани щодо того, щоб тут 150 людей працювало», - зазначив він. За словами Воробея, для початку планується 20 робочих місць, але вже впродовж трьох наступних місяців їх кількість може зрости до 50-60.
Також Володимир Воробей повідомив, що зарплата працівниць цеху становитиме 1,5 тис. грн на місяць. Представниця компанії «Троттола» І. Стефанишин своєю чергою розповіла, що цех вироблятиме легкий жіночий одяг. Цех має запрацювати уже з понеділка, 18 липня.
Менеджер ДТЕК з корпоративно-соціальної відповідальності Вікторія Гриб у коментарі для журналістів наголосила: «Ми розуміємо, що якщо на територіях присутності компанії ДТЕК також будуть інші підприємства, які будуть давати людям можливість працювати, будуть давати можливість поступати надходженням у бюджет, то це селище буде розвиватися».
За словами Володимира Воробея і Ганни Сологуб, це – не останній проект у Добротворі. Так, Воробей зазначив, що 16 травня цього року був проголошений конкурс в рамках Програми транскордонного співробітництва між Польщею, Білоруссю та Україною на загальну суму 88 млн євро, заявки на який органи місцевого самоврядування можуть подавати до 30 вересня; так, Бурштин і Добротвір могли б запропонувати проект щодо будівництва очисних споруд. Натомість Ганна Сологуб серед можливих майбутніх проектів ГО «Переспектива+» назвала готель і ресторан на березі Бугу, а також овочесховище.