У Києві сьогодні відбудеться «Марш рівності» ЛГБТ-активістів

У Києві сьогодні відбудеться «Марш рівності» ЛГБТ-активістів

У суботу, 6 червня, у Києві пройде так званий «Марш рівності», метою якого є заявити про важливість дотримання прав людини в частині захисту прав секс-меншин.

Про це повідомляється на сторінці «Київпрайду», передає «Преса України».

Місце проведення та час організатори заходу з метою безпеки учасників не повідомляють.

Організатори маршу наголосили, що це мирна маніфестація на підтримку ідеї необхідності дотримання прав людини, незалежно від сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак.

«Ми заявляємо, що його єдиною метою є заявити про те, що права ЛГБТ – це права людини. Учасники маршу не планують організовувати провокацій, бійок чи масових заворушень. Належний захист для учасників маршу, припинення провокацій, розмежування опонентів та попередження зіткнень є обов'язком держави», - йдеться у заяві.

Між тим, представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига заявив, що дискримінація і насильство, а також спонукання до них, відносно учасників марші в Києві неприпустимі.

«У зв'язку з цим хочу звернути особливу увагу на те, що Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основних свобод право на мирні зібрання та свобода вираження поглядів гарантовані кожній людині», - сказав він.

Чаплига наголосив, що ці права і свободи повинні бути дотримані і в питаннях сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Крім того, Чаплига звернув увагу на необхідність утримання від необдуманих, агресивних і провокаційних заяв щодо заходу, а правоохоронним органам порадив забезпечити учасників маршу.

Як відомо, попередні «Марші рівності» часто супроводжувались провокаціями та побиттями ЛГБТ-активістів.

Нагадаємо, 2 червня «Правий сектор» заявив, що не допустить акції ЛГБТ-спільноти для «уникнення провокацій, конфліктних ситуацій і неприємностей будь-якого характеру».

В свою чергу, мер Києва Віталій Кличко закликав організаторів утриматися від проведення «Маршу рівності».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук