Купол Верховної Ради України відремонтують вперше за 45 років

СуспільствоАндрій Стець, 1 серпня 20182970
Купол Верховної Ради України відремонтують вперше за 45 років
фото ВРУ
Основний обсяг робіт завершать до початку чергової сесії у вересні

У Києві ремонтують купол адміністративного приміщення Верховної Ради на вулиці Грушевського. Про це йдеться у повідомленні на сайті парламенту.

Як повідомляється, ремонт було заплановано ще в 2013 році, але його довелося відкласти «в зв'язку з відповідними політичними подіями». Вже у 2017 році інститут сталевих конструкцій імені Шимановського розробив проектно-кошторисну документацію, на підставі якої в травні-червні 2018 року провели тендер. Підрядником реконструкції було обрано будівельно-реставраційну фірму «Відродження», яка раніше працювала над Маріїнським палацом.

Вартість договору становить 7 млн грн.

Наразі купол Верховної Ради накрили плівкою для захисту від дощів і вітру. Сталеві конструкції очистили від бруду, іржі і старої фарби. Більш ніж половину старого армованого скла, яке зносилося на 85%, вже зняли; замість нього встановлять нове скло з Польщі. Залізний каркас, до якого будуть кріпити нове покриття, обробляють захистом від корозії.

Фото ВРУ

Роботи повинні бути завершені пізніше, ніж 10 грудня, але основний обсяг робіт - заміна скла, очищення і фарбування металевих конструкцій - завершать до початку чергової сесії.

Купол Верховної Ради складається з восьми секторів. Між собою вони скріплені дерев'яною обробкою, яка гнучко реагує на розширення і звуження металевої конструкції при температурних коливаннях. Каркас купола виготовили в 1937 році, саму будівлю збудували двома роками пізніше. Останній ремонт купола проводили в 1973 році, про що свідчить напис зварювальника на сталевому листі покрівлі.

Старе армоване скляне покриття кріпилося за допомогою черепичної замазки, яка вже потріскалася і обсипалася. Зараз використовують сучасні герметики - надміцні смоли, які не дозволяють потрапляти вологому повітрю всередину конструкції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук