У Верховній Раді запровадять ID-картки для депутатів

Восени 2019 року депутатам роздадуть ID-картки

Депутати Верховної Ради України з наступного року будуть користуватись електронним ідентифікаційними картками, повідомляє прес-служба парламенту у Twitter.

Як заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, картка буде використовуватись як посвідчення депутата, забезпечуватиме доступ до приміщень парламенту та комітетів, а також контроль над голосуванням.

«Для цього треба буде провести низку технічних дій, таких як оснащення комітетів, оснащення входів до парламенту. Але ми ставимо амбітну мету, щоб вже наступного року ми випробували цю систему в тестовому режимі і щоб вона повністю запрацювала з осені наступного року. Я вважаю, це буде дужа серйозна, навіть в дечому революційна дія для роботи Верховної Ради», – зазначив Парубій.

Нововведення передбачене в Стратегії електронного парламентаризму на 2018-2020 роки, яку Парубій підписав напередодні.

Як писав ZAXID.NET, нещодавно у ВРУ зареєстрували законопроект про сім років тюрми за «кнопкодавство» у парламенті. Наразі проект закону перебуває на розгляді у комітетах.

Термін «кнопкодав» вживається щодо депутатів ВРУ, котрі, з особистої зацікавленості, на виконання рішення фракції та/або її керівника або із інших причин на пленарних засіданнях голосують за іншого відсутнього народного депутата (депутатів) за його(їх) згодою та/або за дорученням.

Поряд з «тушкуванням», кнопкодавство є одним із проявів політичної корупції та кризи парламентаризму в Україні. Явища неособистого голосування беруть початок ще з 2000-х років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук