Сайт Верховної Ради випередив сайти інших парламентів світу за кількістю відвідувань
До теми
Відвідуваність сайту Верховної Ради виявилася найбільшою серед сайтів парламентів інших країн світу-членів ООН. Про це повідомляє рух ЧЕСНО.
Як повідомляється, активісти руху проаналізували показники сайтів парламентів 193 країн. Першість сайт ВРУ утримує вже декілька років поспіль. У місяць на сайт ВРУ – rada.gov.ua – заходять майже 3 млн людей, і переглядають сайт понад 7,8 млн разів. Сайт читають переважно жінки.
Активісти громадського руху ЧЕСНО проаналізували показники сайтів парламентів 193 країн.
Також сайт Ради за кількістю трафіку (обсяг інформації, що передається через комп'ютерну мережу за певний період часу) посідає 108 місце поміж усіх українських сайтів. Зазначимо, сайт парламенту країни - це не популярний ЗМІ і навіть не сайт інформагенства, але, наприклад, відвідуваність сайту ВРУ, за даними SimilarWeb, вдвічі більша за відвідуваність інформаційних агенцій УНІАН і втричі - за «Укрінформ».
Згідно з даними сервісу Alexa, аудиторія сайту Верховної Ради переважно представлена чоловіками. Також є група людей, яка постійно відвідує цей сайт - 82% усіх відвідувань генерують користувачі, які відвідують його неодноразово.
Пошуковий трафік - найбільший серед сайтів парламентів, які аналізувалися. У разі сайту українського парламенту він займає майже 60% трафіку. Найбільше користувачі шукають і переходять на сайт Ради з Google.com.ua, де роблять близько 107 тис. пошукових запитів, а також з Yandex.ua, де роблять близько 17 тис. пошукових запитів.
За даними ж Google Analytics, які надав руху керівник Управління комп'ютеризованих систем Апарату Ради Олексій Сидоренко, кількість унікальних користувачів сайту на місяць становить 2,101 млн, а кількість переглядів сторінок сайту на місяць - 21,954 млн.
Географія відвідувачів сайту Верховної Ради, за даними SimilarWeb, така: на першому місці українці - 96%, на другому росіяни - 1%, на третьому поляки - 0,42%.
«Рух ЧЕСНО» нагадав, що аналогічний аналіз уже був проведений у 2016 році. Тоді теж було з’ясовано, що сайт Верховної Ради найбільш відвідуваний сайт у світі. Однак Цього разу активісти вирішили порівняти показники сайтів за місяць (травень 2018) з урахуванням попередніх даних та прослідкувати динаміку змін за два роки.
Аналіз був проведений за допомогою платформи SimilarWeb, яка дозволяє отримати, виміряти та проаналізувати трафік більшості сайтів. Після того було співставлено показники сайту Ради, отримані в SimilarWeb, з даними Google Analytics, які були надані Управлінням комп'ютеризованих систем Апарату ВРУ.
З усіх країн-членів ООН було відібрано топ-10 країн із найбільшими показниками за такими критеріями – відвідуваність, середній час перебування на сайті, глибина перегляду та відсоток відмов. У країнах з двопалатним парламентом було аналізовано дані і верхньої, і нижньої палати.