У львівських дитсадках «стрибає» електронна черга

Головні новини Львова за 14.05Ірина Ващишин, 14 травня 2015, 13:25 2101 0

Частина львів'ян, які зареєстрували своїх дітей на чергу у дитсадок, нарікають, що їхній номер з незрозумілих причин збільшився. Відтак, шанси потрапити у дошкільний заклад для них стали менш реальними.

Завідувач львівського дитсадка №2 Олена Бовт запевнила: самовільно втручатись в електронний облік ані керівники дошкільних закладів, ані працівники управління освіти не можуть. 

«Я не маю функцій ні підняти дитину у черзі, ні опустити, ні змінити дату реєстрації. Тому що коли я спробую зареєструвати дитину, система розмістить її останньою у переліку і зафіксує час реєстрації. На практиці було таке, що мала вагу навіть хвилина реєстрації – коли батьки записувалися у групу, де є 20 чи 30 місць», - пояснила Олена Бовт.

А от номер у черзі може змінюватись, якщо хтось із батьків, реєструючи дитину, некоректно вказав у заявці бажану дату реєстрації. Як пояснили в управлінні освіти, якщо малечу реєструють на 2015-2016 навчальний рік, датою зарахування треба зазначити 1 вересня 2015 року. Якщо ж вказати літні місяці, така заявка потрапить у попередній навчальний рік. У дитсадку за заявою батьків таку помилку у реєстрі можна виправити, але саме через це хтось інший у черзі може відсунутись назад. 

«Якщо ця мама, яка некоректно вказала дату і потрапила в 14 рік, зареєструвалася швидше за іншу маму, яка дані вказала правильно, то після виправлення помилки вона буде попереду. Саме так і відбуваються переміщення у черзі», - розтлумачила Олена Бовт.

Водночас номери черговиків можуть збільшитись, коли у реєстрі з'являються діти-пільговики. Таких категорій, згідно положення про електронну чергу, наразі є п'ять: це діти-інваліди, діти батьків-інвалідів, діти «чорнобильців», учасників АТО та осіб, переміщених із територій АТО. 

До слова, багатодітні сім'ї на отримання місця у дитсадку пільг не мають. А ось у групі дітей-пільговиків має бути не більше, ніж 20%.
 
«Усі мають зрозуміти, і ми освітяни також, що електронна реєстрація місць у дошкільних закладах не збільшить. Вона нам дає прозорість, вона нам дає нагоду прогнозувати - ми це мусимо зрозуміти. Тому добре, що минулого року ми відкрили дев'ять додаткових груп і збільшили кількість місць. Цього року заплановано теж відкрити 22 групи. А це приблизно 600 місць», - повідомила заступник начальника міського управління освіти Оксана Росипська.
 
Наразі для львівських дошкільнят бракує дві тисячі місць у дитячих садках.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук